Կենտրոն վարչական շրջանի ղեկավարի դրամական միջոցները մի քանի տասնյակ անգամ գերազանցում են եկամուտները
Կենտրոն վարչական շրջանի ղեկավար Արա Սադոյանը ավագանու թեկնածու է: Մայիսի 14-ին կայանալիք Երևանի ավագանու ընտրություններին Արա Սադոյանն առաջադրվել է Հանրապետական կուսակցության ցուցակով: Նա այդ ցուցակում զբաղեցնում է 34-րդ տեղը:
Որպես ավագանու թեկնածու Արա Սադոյանը Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով է ներկայացրել գույքի ու եկամուտների հայտարարագիր, որը ներառում է 2016թ. ապրիլի 1-ից մինչև 2017թ. ապրիլի 1-ն ընկած ժամանակահատվածը: Ըստ հայտարարագրի՝ ավագանու թեկնածուի միակ եկամուտը ստացված աշխատավարձն է՝ 4 միլիոն 800 հազար դրամ: Բայց նրա դրամական միջոցները մի քանի տասնյակ անգամ գերազանցում են ստացված եկամուտները:
Կենտրոն վարչական շրջանի ղեկավարն Արագածոտնի մարզի Օշական համայնքում ունի մոտ 10 հեկտար հողատարածք: Արա Սադոյանը՝ առանց նշելու բնակավայրը հայտարարագրել է երկու շենք, շինություն: Մեկը՝ 132.5քմ՝ Թումանյան 11ա հասցեում, մյուսը՝ մոտ 247քմ տարածք՝ Քաջազնունի փողոցում:
Ենթադրվում է, որ դրանք գտնվում են Երևան քաղաքում: Արա Սադոյանը հայտարարագրել է նաև ավտոմեքենա՝ 2011թ. Hyundai Azera 3.0L: Պարզաբանում ստանալու նպատակով դիմեցինք ավագանու թեկնածուին, սակայն նա չարձագանքեց և չպարզաբանեց, թե որտեղ են գտնվում նշված անշարժ գույքերը, ինչ նպատակով են օգտագործվում և որտեղից են գոյացել եկամուտը մի քանի անգամ գերազանցող դրամական միջոցները:
Լուսանկարը` Ա. Սադոյանի ֆեյսբուքյան էջից
Մինչեւ որ ասոնց օձիքներէն քարշ տալով դատարան չյանձնուին եւ իրենց իւրաքանչիւր դահեկանի համար հաշիւ չտան, Հայաստանը չի կրնար շտկուիլ:

Денежные средства главы столичного округа Кентрон в несколько десятков раз превышают его доходы
Руководитель ереванского округа Кентрон Ара Садоян выдвинут кандидатом в члены столичного совета старейшин, выборы в который пройдут 14 мая. Садоян включен в список Республиканской партии Армении под номером 34.
В связи с выдвижением кандидатом в совет старейшин Ара Садоян представил в Центризбирком декларацию об имуществе и доходах, которая охватывает период с 1 апреля 2016 г. по 1 апреля 2017 г. Согласно декларации, единственным источником дохода кандидата является его зарплата в размере 4 млн 800 тыс. драмов. Однако денежные средства главы префектуры в несколько десятков раз превышают его доходы.
Ара Садоян имеет земельный участок площадью 10 гектаров в общине Ошакан Арагацотнской области, а также также два здания и строения, местонахождение которых не указано. Одно из этих строений площадью 132,5 кв.м находится по адресу Туманяна, 11а, второе площадью 247 кв.м – на улице Каджазнуни. Судя по названиям улиц, недвижимость находится в Ереване.
Ара Садоян задекларировал также автомобиль Hyundai Azera 3.0L 2011 г. Для получения информации мы обратились к кандидату, но тот не отреагировал на наш запрос и не пояснил, где находится задекларированное им недвижимое имущество, с какой целью используется и как образовались денежные средства, в несколько десятков раз превышающие его доходы.