ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակը կներկայացնի թրաֆիքինգի դեմ պայքարի վերապատրաստման ձեռնարկը
Վաղը ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակը հանրությանը կներկայացնի մարդկանց թրաֆիքինգի դեմ պայքարի ուսումնական ձեռնարկը իրավապահ մարմինների համար :
Թրաֆիքինգի դեմ պայքարում իրավապահ մարմինների կարողությունների կատարելագործումը Հայաստանի Թրաֆիքինգի դեմ պայքարի 2010-2012 թթ. ազգային գործողությունների ծրագրի գերակայություններից է, և ԵԱՀԿ-ն ու Աշխատանքի միջազգային կազմակերպությունն (ԱՄԿ) այդ ոլորտում աջակցում են կառավարությանն ու քաղաքացիական հասարակությանը' տրամադրելով թրաֆիքինգի դեմ պայքարի ազգային ուղղորդման մեխանիզմի իրականացման բարելավմանը նպաստող աջակցություն:
Դատախազների, ոստիկանության, դատավորների, սահմանապահների ու աշխատանքային տեսուչների համար նախատեսված ձեռնարկը Եվրոպական միության ֆինանսավորմամբ ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի և ԱՄԿ գրասենյակի բազմամյա տարածաշրջանային ծրագրի շրջանակներում պատրաստել են ազգային չորս փորձագետներ :
Նույն կազմակերպությունների աջակցությամբ 2011թ հրատարակված Դասավանդողների վերապատրաստման մեթոդաբանության հետ մեկտեղ սույն ձեռնարկը թրաֆիքինգի դեմ պայքարի շարունակական վերապատրաստում կապահովի իրավապահների կրթօջախներում և ակադեմիաներում:
ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի ղեկավարի տեղակալ Քարել Հոֆսթրան, ՀՀ ոստիկանության պետի տեղակալ Արթուր Օսիկյանը, ՀՀ գլխավոր դատախազի տեղակալ Մնացական Սարգսյանը կներկայացնեն ձեռնարկը:

Yerevan OSCE to Present Anti-Trafficking Training Manual for Law Enforcement
The OSCE Office inYerevan will present a training manual for law enforcement on combating human trafficking tomorrow.
As building the capacity of law enforcement agencies to fight trafficking is a priority inArmenia’s Anti-Trafficking National Action Plan for 2010-2012, the OSCE and the International Labour Organization (ILO) support the government and civil society to reach these goals by providing the tools to improve the implementation of the country’s national referral mechanism.
The manual, designed for prosecutors, police, judges, border guards and labour inspectors, was prepared by four national experts as part of a multi-year regional project implemented by the OSCE Office inYerevanin co-operation with the ILO and funded by European Union. Together with the train–the-trainers methodology prepared and supported by the same actors in 2011, law enforcement training schools and academies now will be able to offer sustainable anti-trafficking education for students and trainees.
Carel Hofstra, the Deputy Head of the OSCE Office in Yerevan, Arthur Osikyan, the Deputy Head of the Armenian Police, and Deputy Prosecutor General Mnatsakan Sarkisyan will present the manual.