Նախագահ Սարգսյանի ուղերձը Միշել Լեգրանին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի Հանրապետության Պատվո շքանշանի ասպետ Միշել Լեգրանին՝ ծննդյան 80-ամյա հոբելյանի առթիվ:
«Սիրելի՛ մաեստրո Լեգրան,
Սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան 80-րդ տարեդարձի կապակցությամբ:
Դուք մեծ ավանդ ունեք ժամանակակից երաժշտության զարգացման գործում, իսկ Ձեր ստեղծագործությունները կատարում են ամբողջ աշխարհում: Ձեզ նման վառ անհատականությունների շնորհիվ ամրապնդվել է Ձեր երկու հայրենիքների` Հայաստանի և Ֆրանսիայի կապը:
Ես մեծ ջերմությամբ եմ վերհիշում 2009 թվականի սեպտեմբերին Երևանում տեղի ունեցած մեր հանդիպումը: Վստահ եմ, որ առջևում մեզ նորանոր հանդիպումներ են սպասվում, հատկապես` Երևանում, քանի որ հայ ժողովուրդը սիրում է Ձեզ և հպարտանում Ձեզնով:

12:35, February 24, 2012RA President Serzh Sargsyan today sent the following congratulatory letter to Michel Legrand, holder of the RA Order of Honor, on the occasion of his 80th birthday.
Dear Maestro Legrand,
I cordially congratulate you on your 80th birthday. You have made a great contribution to the development of contemporary music, and your works are performed all over the world. Thanks to the outstanding luminaries like yourself, relations between your two motherlands – Armenia and France – have become even stronger.
I recall with special warmth our meeting in Yerevan back in September of 2009. I am confident, that we will meet again in the future as well, hopefully in Yerevan, because the Armenian nation loves you and is proud of you.