ՀՀ կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի նախագահ Տիգրան Մուկուչյանին
Թիվ 32 ընտրատարածքի ՀՀ ԱԺ պատգամավորության թեկնածու Անուշավան Նիկողոսյանի նախընտրական շտաբը հայտնում է ձեզ թիվ 32 ընտրատարածքում քարոզարշավի առաջին իսկ օրը տեղի ունեցած ապօրինի և բռնի գործողության մասին: Խնդրում ենք ձեզ տեղի ունեցածին տալ համապատասխան ընթացք հետագա հնարավոր ապօրինություններն ու բռնությունները կանխելու համար:
Սույն թվականի ապրիլի 8-ին` ժամը 18-ի սահմաններում, Տաշիր քաղաքի Երևանյան խճուղու վրա գտնվող «ԷԳԱ» ՍՊԸ-ին պատկանող գովազդային վահանակին թիվ 32 ընտրատարածքի ՀՀ ԱԺ պատգամավորության թեկնածու Անուշավան Նիկողոսյանի քարոզչական պաստառը տեղադրելիս Տաշիրի քաղաքապետ Նշան Սողոյանի կողմից կատարվել է ապօրինի և բռնի գործողություն:
Տաշիրի քաղաքապետ Նշան Սողոյանը մի քանի ավտոմեքենաներով ուղեկցող շքախմբով մոտեցել և սպառնացել է հաշվեհարդար իրականացնել պաստառը փակցնող անձանց նկատմամբ՝ պահանջելով անհապաղ դադարեցնել թիվ 32 ընտրատարածքի ՀՀ ԱԺ պատգամավորության թեկնածու Անուշավան Նիկողոսյանի քարոզչական պաստառի տեղադրումը: Այնուհետև պահանջել է հեռանալ Տաշիր քաղաքից, քանի որ, իր խոսքերով ասած՝ «իր քաղաքում» ոչ մեկ իրավունք չունի այլ պաստառ տեղադրել:
Կատարված դեպքի առթիվ ՀՀ ոստիկանության Տաշիրի բաժնում ՀՀ ԱԺ պատգամավորության թեկնածու Անուշավան Նիկողոսյանի կողմից հաղորդում է ներկայացվել, որի հիման վրա նյութեր են նախապատրաստվում Տաշիրի քաղաքապետ Նշան Սողոյանի նկատմամբ ՀՀ Քրեական օրենսգրքի 309 հոդվածի հատկանիշներով՝ «Պաշտոնական լիազորությունների չարաշահում» քրեական գործ հարուցելու նպատակով:
Դեպքի մասին տեղեկացվել է նաև ՀՀ ոստիկանության լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության պետ Աշոտ Ահարոնյանը:
Նշենք, որ Նշան Սողոյանը Տաշիրի քաղաքապետն է 2002 թ.-ից և համարվում է ՀՀ նախագահի աշխատակազմի նախկին ղեկավար Կարեն Կարապետյանի մերձավոր անձ, ով նույնպես իր թեկնածությունն է առաջադրել թիվ 32 ընտրատարածքում:

Кандидат в депутаты сигнализирует о "незаконных и насильственных действиях" мэра Ташира
Предвыборный штаб кандидата в депутаты Национального Собрания Анушавана Никогосяна обратился к председателю ЦИК Тиграну Мукучяну, Защитнику по правам человека Карену Андреасяну, начальнику полиции Владимиру Гаспаряну и генпрокурору Агвану Овсепяну с сообщением о незаконных и насильственных действиях, которые осуществляются в 32-ом избирательном округе с первых же дней предвыборной кампании.
8 апреля около 18 часов во время установки рекламного щита кандидата в депутаты Национального Собрания Анушавана Никогосяна со стороны мэра Ташира Ншана Согояна были допущены незаконные и насильственные действия. Мэр, в частности, потребовал от сторонников Никогосяна покинуть Ташир, так как "в его городе никто не имеет права устанавливать щит".
По факту случившегося кандидат в депутаты НС Анушаван Никогосян представил сообщание, на основе которого в отношении мэра Ташира Ншана Согояна подготавливаются материалы с целью возбуждения уголовного дела по ст.309 УК РА.
Отметим, что Н.Согоян считается человеком из окружения бывшего руководителя администрации президента РА Карена Карапетяна, кто также выдвинул свою кандидатуру в 32-ом избирательном округе.