Անժելան «խափանեց» Տիգրան Կարապետյանի ասուլիսը, բայց նա «տեղում է և հզոր»
Այսօր «Հայելի» մամուլի ակումբի հյուրը պետք է լիներ Ժողովրդական կուսակցության նախագահ Տիգրան Կարապետյանը, սակայն նա այդպես էլ չներկայացավ ասուլիսին:
«Ինձ ասել էին «Հայելի» ակումբ, բայց մեր համակարգողը' Ռուզաննա Ստեփանյանն, ինձ զանգեց ասաց, որ Անժելան («Հայելիի» ասուլիսավարը - հեղ.) ԱՄՆ-ում է: Պարզապես թյուրիմացություն եղավ, դրա համար չեմ եկել»,- «Հետքին» պարզաբանեց Տիգրան Կարապետյանը:
Ըստ ԺԿ նախագահի' իր հայացքներում ոչ մի բան չի փոխվել. «Ես տեղում եմ, հզոր եմ և շարունակելու եմ իմ պայքարը»: Ասուլիսի ժամանակ նա խոսելու էր ներքաղաքական խնդիրների' կազմավորվող դաշինքների, ինչպես նաև ՀԱԿ-ի և իշխանության «անակնկալ երկխոսության» մասին:
«Անակնկալն այն էր, որ փոխում են սկզբունքները. էլ թաթար-մոնղոլ չկա, ավազակապետություն չկա, կա համագործակցություն, միմյանց ընդառաջում, գովաբանում»,- ասում է Տիգրան Կարապետյանը:
Նրա խոսքերով' իշխանություն-ընդդիմություն համագործակցությունը պետք է լինի այնպիսին, որ ժողովուրդն իմանա, թե ինչի շուրջ են խոսելու համագործակցողները: Իսկ եթե ՀԱԿ-ն ու իշխանությունն այսօր պայմանավորվում են ապագա խորհրդարանի ձևավորման մասին, ապա ըստ Կարապետյանի' «դա ժողովրդին ոչինչ չի տալու»:
Տիգրան Կարապետյանի կարծիքով' այդ պայմանավորվածությունները կհանգեցնեն նրան, որ ՀԱԿ-ի անվան տակ ՀՀՇ-ն կգա իշխանության: «Ինչքան էլ ասեն ՀԱԿ, կարո՞ղ է մենք չգիտենք' ովքեր են այնտեղ: Չնայած դա ինձ համար այլ խնդիր է. ես իմ սկզբունքներին չեմ դավաճանել և կարող եմ հպարտանալ դրանով»,- ավելացնում է Տ. Կարապետյանը:
ԺԿ առաջնորդի ասելով, այդ դաշինքները որևէ կերպ չեն կարող ազդել իր քաղաքական գործունեության վրա, առավել ևս' ինքն ընտրազանգված չի կորցնի:
«Հակառակը, ես շահում եմ, որովհետև, եթե մարդիկ վճռական էին տրամադրված և տեսնում են, որ գնում են երկխոսության, դա միայն կավելացնի մեր ընտրազանգվածը, հիասթափվածներ շատ կան»,- ավելացրեց Տիգրան Կարապետյանը:

Анжела "сорвала" пресс-конференцию Тиграна Карапетяна, но он "на месте и полон сил"
Сегодня гостем пресс-клуба "Зеркало" должен был быть лидер Народной партии Тигран Карапетян. Однако на пресс-конференцию он так и не явился.
"Мне сказали быть в клубе "Зеркало", но координатор Рузанна Степанян позвонила и сказала, что Анжела (ведущая пресс-конференции в клубе "Зеркало") находится в США. Вышло недоразумение, поэтому я не пришел",- пояснил "Hetq"-у Тигран Карапетян.
По его словам, в его взглядах ничего не изменилось. «Я на месте, полон сил и буду продолжать борьбу»,- заявил лидер НП. На пресс-конференции он собирался говорить о внутриполитических проблемах, формируемых блоках, а также о «неожиданном диалоге» между Армянским национальным конгрессом и властями.
«Неожиданностью было то, что они изменили свои принципы: татаро-монгол уже нет, бандократии уже нет, есть сотрудничество, шаги навстречу друг другу, похвалы»,- сказал Тигран Карапетян.
По его словам, сотрудничество власть-оппозиция должно быть таким, чтобы народ знал, вокруг чего будут говорить сотрудничающие силы. А если АНК и власть сегодня договориваются о формировании будущего парламента, то, как отметил Тигран Карапетян, «народу это ничего не даст».
«Эти договоренности приведут к тому, что под названием АНК к власти придет Армянское общенациональное движение». «Пусть сколько хотят говорят об АНК, но мы-то знаем, кто туда входит. Хотя для меня это другая проблема. Я не изменял своим принципам и могу этим гордиться»,- добавил Т.Карапетян.
По словам лидера НП, этот блок не может повлиять на его политическую деятельность, а тем более он не потеряет свой электорат. «Наоборот, я выиграю, поскольку если люди настроены решительно и видят, что идет диалог, то это только увеличит мой электорат. Разочаровавшихся очень много»,- отметил Т.Карапетян.