«Գործը դրսում է արվում»
Ավանի եւ Նոր Նորք համայնքի թիվ 1/06 ընտրատեղամասային հանձնաժողովի նախագահ Նազիկ Հայրապետյանը «Հետք»-ին հայտնեց, որ քվեարկությունը սկսվել է շատ ակտիվ եւ բուռն: «Մի պահ եղան կուտակումներ, սակայն քաղաքացիները դուրս հրավիրվեցին՝ սպասելու իրենց հերթին»,-ասաց Նազիկ Հայրապետյանը:
Թիվ 1 ընտրատարածքում ԱԺ մեծամասնական ընտրակարգով առաջադրված պատգամավորության թեկնածու Ստեփան Սաֆարյանի վստահված անձ Արկադի Աթանեսյանը նշեց, որ այս պահի դրությամբ լուրջ խախտումներ չեն գրանցվել:
«Մանր թերություններ եղել են, ունեցել ենք ուրիշի փոխարեն ստորագրելու դեպք, որն արձանագրվել է»,- հայտնեց Արկադի Աթանեսյանը:

«Дело делается за пределами избирательного участка»
Председатель комиссии избирательного участка 1/06 столичных общин Аван и Нор Норк Назик Айрапетян сообщила «Hetq»-у, что голосование началось очень активно. «В какой-то момент произошло скопление людей, однако граждан сразу же попросили выйти и ждать своей очереди за пределами участка»,- сказала Назик Айрапетян.
Аркадий Атанесян, доверенное лицо кандидата в депутаты Степана Сафаряна, баллотирующегося по мажоритарной системе 1-ом избирательном округе, сообщил, что до сих пор серьезных нарушений зафиксировано не было.
В свою очередь доверенное лицо Вардан Григорян, представляющий Армянский национальный конгресс, отметил, что «дело делается за пределами избирательного участка».