«Հետեւելով մարզի ոստիկանության պետ Կարեն Բաբակեխյանի գործողություններին՝ մի փոքր կասկածում ենք, որ քրեական գործ կհարուցվի»
Գյումրիի քաղաքապետի որդու՝ Սպարտակ Ղուկասյանի՝ «Կենտրոն» հեռուստաընկերության աշխատակազմի եւ նրանց տեխնիկայի նկատմամբ դրսեւորած բռնարարքի մասին լրացուցիչ տեղեկություններ խնդրեցինք «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության Շիրակի մարզային կառույցի լրատվության պատասխանատու Աղասի Աբրահամյանից: Վերջինիս փոխանցմամբ՝ լրագրողի եւ օպերատորի աշխատանքը խոչընդոտվել է ոչ միայն 6-րդ դպրոցում, այլեւ թիվ 5 երաժշտական դպրոցում, բժշկական քոլեջում եւ թիվ 1 դպրոցում:
«Ընտրությունների հետ կապված՝ հոր ու որդու մոտ միշտ սրացումներ են լինում, երեւի ներվերը չեն դիմանում, չգիտեմ, կամ գուցե ապացուցելու բան ունեն,- ասում է Աղասի Աբրահամյանը,- երկու տեսախցիկ են կոտրել, մյուս երկուսն էլ վնասել են, խոչընդոտել են լրագրողի աշխատանքին: Էս պահին մեր ունեցած տեղեկություններով՝ ինչ-որ նյութեր են նախապատրաստվում ոստիկանությունում, բայց հետեւելով մարզի ոստիկանության պետ Կարեն Բաբակեխյանի գործողություններին՝ մի փոքր կասկածում ենք, որ քրեական գործ կհարուցվի»: Վերջինս հերքում է կամերաները ջարդելու փաստը:
Ըստ Աղասի Աբրահամյանի՝ այս շոուն ավելի շուտ արջի ծառայություն կմատուցի թե ՀՀԿ-ին, թե անձամբ պատգամավորության թեկնածու Արման Սահակյանին:

«Судя по действиям начальника областной полиции Карена Бабакехяна, мы немного сомневаемся, что будет возбуждено уголовное дело»
Для получения дополнительных сведений о применении сыном мэра Гюмри Спартаком Гукасяном насильственных действий в отношении сотрудников телекомпании «Кентрон», мы обратились к представителю  структуры партии «Процветающая Армения» в Ширакской области Агаси Абрамяну. Последний сообщил, что работе оператора и журналиста препятствовали не только в 6-ой школе, но и в 5-ой музыкальной школе, медицинском колледже и 1-ой школе.
«В связи с выборами у отца и сына всегда бывают обострения – нервы, наверное, не выдерживают или, не знаю, может, им надо что-то доказать,- сказал А.Абрамян. – Они разбили две видеокамеры, еще две повредили, препятствовали работе журналиста. По нашим сведениям в полиции подготавливаются какие-то материалы. Однако, судя по действиям начальника полиции области Карена Бабакехяна, мы немного сомневаемся, что будет возбуждено уголовное дело».
По словам Агаси Абрамяна, это шоу скорее всего окажет медвежью услугу и Республиканской партии Армении, и лично кандидату в депутаты Арману Саакяну.