Անահիտ Բախշյան. «Ժողովրդի մի հատվածը դարձավ նախիր»
Ինչպես հայտնի է, թիվ 12 ընտրատարածքում նախնական արդյունքներով հաղթող է ճանաչվել ԲՀԿ անդամ Լյովա Խաչատրյանը: Այս ընտրատարածքում առաջադրված պատգամավորության թեկնածու Անահիտ Բախշյանը «Հետքի» հետ զրույցում ասաց, որ հասարակության այն տոկոսը,
որի շնորհիվ քրեաօրենսդիր համակարգն ամրացավ, իր 5 տարիները պարզապես վաճառեց եւ փոխարենը բերանը փակեց «սկոչով»:
«Իրենք այլեւս իրավունք չունեն բողոքելու, իրավունք չունեն պատգամավորից ինչ-որ պահանջ ունենալու, դիմում գրելու, խնդրելու: Իրենք իրենց իրավունքները վաճառեցին մինչեւ վերջ, եւ այս իրավիճակից շատ վատ հոտ է գալիս: Իրենք արդեն երկիրը վաճառեցին մեր երեխաներին, թոռներին, մեր ապագան: Իրենք արժանի են այս վիճակին եւ ավելի վատ վիճակի: Ժողովրդի այդ հատվածը դարձավ նախիր եւ պիտի իր կարգավիճակը ճանաչի եւ ընդհանրապես պիտի լռի, չփորձի բարձրաձայնել եւ բողոքել, պահանջել, ասել՝ վատ եմ, չունեմ»,- ասաց Անահիտ Բախշյանը:
Նրա ասելով` պատգամավորության թեկնածուները մարդկանց գնեցին եւ ասացին, որ չփորձես 5 տարի ինձ անհանգստացնել, պահանջել, բողոքել, որովհետեւ քո ձայնը գնել եմ եւ դրա դիմաց տվել եմ 10 հազար դրամ:
«Ես չեմ կոտրվում: Բայց ինչպես խոստացել էի իմ հարցազրույցներից մեկի ժամանակ, շնորհավորում եմ թիվ 12 ընտրատարածքում ընտրված Լյովա Խաչատրյանին: Ճիշտ է, ինքը ձայն գնողների մեջ է, ինքն այդ ձայները չվաստակեց, բայց ինձ համար ավելի լավ է ինքը, քան Մասումյանը»,- հավելեց Անահիտ Բախշյանը:

Анаит Бахшян: “Часть народа превратилась в стадо”
Как уже известно, в 12-ом избирательном округе победу на парламентских выборах одержал член партии “Процветающая Армения” Лева Хачатрян. Баллотировавшаяся в том же округе член партии “Наследие” Анаит Бахшян в беседе с “Hetq”-ом сказала, что тот процент общества, благодаря которому укрепилась криминально-олигархическая система, фактически продала 5 лет своей жизни и позволила залепить себе рот пластырем.
“Они больше не будут иметь право жаловаться, что-то требовать от депутата, писать заявления, обращаться с просьбами. Они с потрохами продали свои права, а такая ситуация ничего хорошего не сулит. Они продали страну, наших детей, внуков, наше будущее. Они достойны не только такой, но и более худшей ситуации. Эта часть народа превратилась в стадо и должна признать свой статус, молчать, не пытаться жаловаться и требовать”,- сказала Анаит Бахшян.
По ее словам, кандидаты в депутаты, купив людей, фактически заявили им: не смейте в течение 5 лет меня беспокоить, требовать, жаловаться, потому что я купил ваш голос, заплатив за него 10 тысяч драмов.
“Я не сломалась и, как и обещала в одном из своих интервью, поздравляю избранного в 12-ом избирательном округе Леву Хачатряна. Правда, он из тех, кто купил голоса, а не заработал их, но для меня он предпочтительнее Масумяна”,- отметила Анаит Бахшян, добавив, что пока не определилась со своими дальнейшими планами.