Սամվել Ալեքսանյանը Գալուստ Սահակյանին չի հրավիրել իր քեֆին
Մայիսի 21-ին՝ ժամը 19-ին, գործարար, թիվ 7 ընտրատարածքում մեծամասնական ընտրակարգով պատգամավոր ընտրված Սամվել Ալեքսանյանն իրեն պատկանող «Փարվանա» ռեստորան է հրավիրել ՀԱԿ ներկայացուցիչ Նիկոլ Փաշինյանին, ով մեծամասնական ընտրակարգով նրա մրացակիցն էր թիվ 7 ընտրատարածքում:
Ս. Ալեքսանյանը ցանկանում է նշել «թիվ 7 ընտրատարածքում կայացած ազատ, արդար, թափանցիկ և միջազգային դիտորդների գնահատամաբ մրցակցային ընտրությունների ավարտը»:
«Տա Աստված, որ Աստված Սամվել Ալեքսանյանի ձայնը լսի, և կարողանան և ընդդիմությունը, և իշխանությունն իրար հետ քեֆ անել, մեր ժողովուրդն էլ հանգիստ կապրի»,- այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ այդ հրավերը մեկնաբանեց ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Գալուստ Սահակյանը:
Այն հարցին, թե արդյոք ինքը ևս ներկա՞ է լինելու միջոցառմանը, Գ. Սահակյանը պատասխանեց, որ ինքը չգիտի, թե Նիկոլ Փաշինյանն ի՞նչ ճաշատեսակ է սիրում, արդյոք պարո՞ւմ է, թե՞ չի պարում և ինչպե՞ս է իրեն պահում սեղանի մոտ: Այնուհետև ՀՀԿ ներկայացուցիչը հավելեց. «Ես հրավեր չեմ ստացել»:

Самвел Алексанян не пригласил Галуста Саакяна на свой банкет
Избранный депутатом Национального Собрания в 7-ом одномандатном округе, предприниматель Самвел Алексанян пригласил своего соперника в этом округе, представителя оппозиционного Армянского национального конгресса Никола Пашиняна придти 21 мая на банкет, который он организует в своем ресторане “Парвана”.
С.Алексанян решил отметить “завершение выборов в 7-ом округе, которые, по оценке международных наблюдателей, были свободными, справедливыми и прозрачными”.
“Пусть Господь услышит голос Самвела Алексаняна, чтобы представители оппозиции и властей смогли вместе повеселиться, а наш народ жил бы спокойно”,- заявил сегодня на встрече с журналистами руководитель парламентской фракции Республиканской партии Армении Галуст Саакян.
На вопрос, будет ли он присутствовать на банкете, Галуст Сааккян сказал, что не знает, какое блюдо предпочитает Никол Пашинян, любит ли он танцевать и как ведет себя за столом. Затем представитель РПА добавил: “Я приглашение не получил”.