Գագիկ Ծառուկյան. «ԲՀԿ-ն նպատակահարմար չի գտնում մասնակցել կոալիցիոն կառավարության ձևավորմանը»
«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության 6-րդ համագումարում իմ և իմ թիմակիցների ելույթների առանցքը կազմում էր երկրում և ժողովրդի կյանքում էական փոփոխությունների անհրաժեշտության գաղափարը:
Քարոզարշավի ողջ ընթացքում մենք հանդես ենք եկել նույն դիրքերից: ԲՀԿ-ն ժողովրդի դատին էր ներկայացրել համապարփակ ծրագիր: Ես  իմ բոլոր հանդիպումների ժամանակ հայտարարել եմ, որ, մտնելով քաղաքականություն՝ չեմ հետապնդում որևէ անձնական շահ: Ավելին, ես հայտարարել եմ, որ պատրաստ եմ ունենալ կորուստներ, սակայն ժողովրդի վստահությունը սրբորեն պահպանելու եմ:
Խորհրդարանական ընտրությունների արդյունքում  «Բարգավաճ Հայաստանը» ստացավ մոտ կես միլիոն ձայն:  Այդ մարդիկ քվեարկել են ԲՀԿ-ի օգտին` վստահելով մեզ և պահանջելով երկրի սոցիալ-տնտեսական կյանքում իրական, տեսանելի փոփոխություններ:
Ընտրությունների արդյունքներով` ԲՀԿ-ն չունի կառավարություն ձևավորելու և իր ծրագրերը իրականացնելու սահմանադրական հնարավորություն: Ելնելով վերը նշյալից` ես պաշտոնապես հայտարարում եմ, որ «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունը նպատակահարմար չի գտնում մասնակցել կոալիցիոն կառավարության ձևավորմանը:
ԲՀԿ-ն շարունակելու է ունենալ ծանրակշիռ դերակատարում մեր երկրի քաղաքական կյանքում: Մենք ունենալու ենք խիստ կառուցողական, հավասարակշռող դերակատարություն և մասնակցություն երկրի հասարակական-քաղաքական կյանքում։
Ազգային ժողովում ԲՀԿ-ն ունենալու է շատ ակտիվ և գործունյա խմբակցություն:  Ես խոստանում եմ, որ մեր պատգամավորները մշտապես լինելու են ժողովրդի կողքին, բոլոր հնարավոր միջոցներով պաշտպանելու են մեր քաղաքացիների իրավունքներն ու շահերը:
Անկեղծորեն հաջողություն և արդյունավետ աշխատանք եմ մաղթում Հայաստանի նոր ձևավորվելիք կառավարությանը` ի բարօրություն մեր երկրի և ժողովրդի:
Ես ողջունում եմ Բարգավաճ Հայաստան կուսակցության որոշումը կոալիցիա չկազմելու վերաբերյալ և հույս հայտնում, որ վերջապես Հայաստանում ձևավորվել և դեռ ձևավորվում է մի քաղաքական ուժ, որը ունի ուժ և ռեսուրսներ և ինչը ամենակարևորն է ցանկություն աշխատելու մեր երկրի և մեր ժողորդի համար:
M A R S H A L L A
Գուրգեն
Ըհըը, կարող ա Գագիկ Ծառուկյանը ինչ-ինչ պատճառներով սկսի հարկերը մուծել: Հենց որոշի Հայաստանը կամաց-կամաց կբարգավաճի,,,,,, Ով հասկացավ հալալ ա իրան

Гагик Царукян: “ППА не считает целесобразным участвовать в формировании коалиционного правительства”
Председатель партии “Процветающая Армения” Гагик Царукян выступил сегодня с заявлением, в котором говорится:
Братья, сестры!
Стержнем моих выступлений и выступлений моих товарищей по команде на 6-ом съезде партии “Процветающая Армения” была идея о необходимости существенных изменений в жизни страны и народа.
В течение всей избирательной кампании мы выступали с одних и тех же позиций. ППА представила на суд народа всеобъемлющую программу. На всех встречах я говорил, что, входя в политику, не преследую личных интересов. Более того, я заявлял, что готов к потерям, однако буду свято хранить доверие народа.
В результате парламентских выборов “Процветающая Армения” получила около полумиллиона голосов. Эти люди голосовали за ППА, выразив нам доверие и требуя реальных, видимых изменений в социально-экономической жизни страны.
По итогам выборов ППА не имеет конституционной возможности сформировать правительство и реализовать свои программы. Исходя из вышесказанного, я официально заявляю, что партия “Процветающая Армения” не считает целесообразным участвовать в формировании коалиционного правительства.
ППА будет продолжать играть весомую роль в политической жизни нашей страны. Наша роль и участие в общественно-политической жизни страны будут весьма конструктивными и уравновешивающими.
В Национальном Собрании ППА будет иметь очень активную и деятельную фракцию. Я обещаю, что наши депутаты всегда будут рядом с народом, всеми возможными способами будут защищать права и интересы наших граждан.
Искренне желаю новому правительству Армении успеха и результативной работы во благо нашей страны и народа”.