Լեհական աջակցություն Հայաստանին՝ տրակտոր Պառավաքար գյուղի համար
Լեհաստանի Հանրապետության դեսպանության ներկայացուցիչը նախօրեին հանդիսավոր կերպով նվիրաբերեց Լեհական աջակցություն ծրագրի շրջանակներում գնված տրակտորը Տավուշի մարզի Պառավաքար գյուղի համայնքի բնակիչներին:
2012 թ. դեսպանությունն իրականացնում է ընդհանուր հաշվով 6 այսպես կոչված փոքրիկ դրամաշնորհային ծրագրեր՝ Լեհական Աջակցության շրջանակներում: Ծրագրերն իրականացվում են Տավուշի, Լոռու, Արագածոտնի և Սյունիքի մարզերում:
Ծավալում են՝ դպրոցների վերանորոգումներ, ջրագծերի կառուցում, Ստեփանավանի մոտակայքում գտնվող Գյուլագարակ գյուղի դենդրոպարկին աջակցություն, ինչպես նաև Տաթևի վանքից մինչև Հարջիս զբոսաշրջային երթուղու ցուցանակների տեղադրում: Դրամաշնորհների ընդհանուր գումարը կազմում է 60 հազար եվրո: Այս մասին հայտնում է ՀՀ-ում Լեհաստանի Հանրապետության դեսպանության մամուլի ծառայությունը:

16:11, July 2, 2012On 1 July 2012, the representative of the Embassy of Poland in Yerevan handed over a tractor with a mower and a plow, purchased within the Polish Aid programme, to the community of Paravakar in Tavush province. The village inhabitants as well as representatives of local authorities all gathered to witness the ceremony.
In 2012, the Embassy of Poland is realizing six small grants in the framework of the Polish Aid programme.
They are implemented in the Tavush, Lori, Aragatsotn and Syunik provinces and include school renovations, water pipe construction, support for the dendrological park in Gyulagarak near Stepanavan and the designation and signposting of a tourist route from the Tatev Monastery to the village of Harjis. The overall amount of the Polish Aid grants is EUR 60 000.