ՍԴՀԿ անդամները գոհ են սիրիահայ համայնքին ուղղված Հայաստանի կառավարության քայլերից
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ընդունել է Սոցիալ դեմոկրատ հնչակյան կուսակցության Կենտրոնական վարչության ատենապետ Սեդրակ Աճեմյանին և դիվանի անդամ Վազգեն Կալթակճյանին (ԱՄՆ):
ՍԴՀԿ ԿՎ ղեկավարության հետ զրույցում Տիգրան Սարգսյանն անդրադարձել է Սիրիայում տիրող իրավիճակին և այնտեղի հայ համայնքի անվտանգության ապահովման հետ կապված կառավարության ձեռնարկած քայլերին:
ՍԴՀԿ ԿՎ անդամներն իրենց գոհունակությունն են հայտնել սիրիահայ համայնքին ուղղված ՀՀ կառավարության ձեռնարկած քայլերի առնչությամբ, ինչպես նաև պատրաստակամություն հայտնել համագործակցել գործադիրի հետ սիրիահայ համայնքի խնդիրների լուծման հարցում: Այս մասին հայտնում է կառավարության կայքը:

PM Receives the Representatives of Social-Democratic Hnchakyan Party
Prime Minister Tigran Sargsyan received the Chairman of the managing board of the Social-Democratic Hnchakyan party Sedrak Achemyan and member of the office Vazgen Kaltakchyan.
During the meeting Tigran Sargsyan addressed the situation in Syria and talked about the government-initiated steps to assure security in the Armenian community in Syria.
The members of the managing board of SDHP expressed contentment over the steps taken by the Armenian government, as well as willingness to cooperate with the Executive and solve the problems in the Armenian community in Syria.