Ադրբեջանը հայի կամ հայկական ազգանուն ունեցողի ձեռքով կվերացնի Սաֆարովին. Կոմանդոս
Արցախյան ազատամարտի հերոս, գեներալ-մայոր Արկադի Տեր-Թադևոսյանն (Կոմանդոս) իր տեսակետն ունի Ռամիլ Սաֆարովի էքստրադիցիայի մասին: Ըստ նրան՝ ռազմական օրենքների համաձայն՝ պատերազմ սկսելու համար պետք է շատ ամուր լինի երեք օղակ՝ բանակը, պետությունը և հասարակությունը, որոնք կազմում են եռամիասնություն:
Ադրբեջանական բանակն, ադրբեջանցիների կարծիքով, պատրաստ է պատերազմը վերսկսել, իսկ ահա հասարակությունն ու պետությունը թույլ օղակն են: Պետության, ավելի կոնկրետ նախագահ Ալիևի հեղինակությունը բարձրացնելու համար Թուրքիայի միջնորդությամբ ազատեցին Սաֆարովին, սակայն դա դեռ միայն առաջին քայլն էր:
Հաջորդ քայլը, ըստ Կոմանդոսի, կլինի այն, որ կվերացնեն Սաֆարովին, քանի որ վերջինս իր դերը խաղացել է և ավելորդ գլխացավանք է: Եվ կսպանեն հայի կամ հայկական ազգանունով ինչ-որ մեկի ձեռքով, որպեսզի լուծեն ևս մեկ խնդիր. իրենց հասարակության մեջ ավելի ուժեղացնեն հայատյացությունը, ինչպես նաև միջազգային հանրությանը բարոյական արդարացում տան իրենց հետագա ռազմական գործողությունների համար:
«Որպես հին զինվորական՝ ես զգում եմ վառոդի հոտը, բայց չէի ցանկանա, որ այդ ամենը նորից սկսվեր»,-հավելեց Արկադի Տեր-Թադևոսյանը:

Командос: “Азербайджан устранит Сафарова руками армянина или человека с армянской фамилией”
Герой Арцахской войны, генерал-майор Аркадий Тер-Тадевосян (Командос) имеет свою точку зрения на экстрадицию Рамиля Сафарова. По военным законам, для начала войны три звена – армия, государство и общество, которые составляют триединство, должны быть прочными, отметил Тер-Тадевосян.
По его словам, азербайджанская армия, как считают азербайджанцы, готова возобновить войну, а вот общество и государство являются слабыми звеньями. Сафаров был освобожден при посредничестве Турции с целью повышения авторитета государства, а более конкретно – президента Алиева. Однако это лишь первый шаг.
Следующим шагом, по мнению Командоса, станет то, что Сафарова устранят, поскольку он уже сыграл свою роль и доставляет излишнюю головную боль. Его убьют руками армянина или какого-либо человека с армянской фамилией, чтобы решить еще одну задачу – усилить в азербайджанском обществе армянофобию, а также в глазах международного сообщества морально оправдать свои дальнейшие военные действия.
“Как военный я чувствую запах пороха, но мне бы не хотелось, чтобы все это возобновилось”,- добавил Аркадий Тер-Тадевосян.