ԲՀԿ-ի «նորեկները» արդեն միլիոնատերեր են
ԲՀԿ-ական Աբրահամ Մանուկյանը բավականին լուրջ կարողությունների տեր է եւ ամենեւին էլ ԱԺ-ից ստացած 300 հազար դրամ աշխատավաձի հույսին չէ: Նա 2003 թվականին էլ է եղել ԱԺ պատգամավոր:
Աբրահամ Մանուկյանի ԿԸՀ ներկայացրած գույքի եւ եկամուտների հայտարարագրից պարզվում է, որ Երեւան քաղաքում ունի 3 հողամաս` 8.5 հեկտար ընդհանուր մակերեսով, ինչպես նաեւ 3 շենք-շինություն եւ  հողին ամրացված 5 անշարժ գույք, որից 2-ը` 8 եւ 9 հա մակերեսով, Կոտայքի մարզի Արզական գյուղում է:
ԲՀԿ-ական պատգամավորն ունի նաեւ 2007թ. արտադրության «Մերսեդես Բենց S500» մակնիշի ավտոմեքենա:
Նշենք, որ Աբրահամ Մանուկյանը մինչեւ պատգամավոր ընտրվելը զբաղեցրել է «Քաղաքային ունիվերսալ բազա» ՍՊԸ-ի տնօրենների խորհրդի նախագահի պաշտոնը:
Այս տարվա մարտի 1-ի դրությամբ, նա իր ղեկավարած ՍՊԸ-ից ստացել է 1 մլն 575 հազ. 825 դրամի աշխատավարձ: Նույն ՍՊԸ-ից 10 մլն 800 հազար դրամի եկամուտ էլ ստացել է վարձակալության վճարից, ինչպես նաեւ 3 մլն 400 հազար դրամ «Բելվարմո թրեյդ» ՍՊԸ-ից` որպես ներդրված գումարի վերադարձ:
Մարտի 29-ի դրությամբ, նորընտիր պատգամավորն ունեցել է 217 մլն դրամ, 117 հազար դոլար:
Նրա կուսակից Վահան Կարապետյանը նույնպես առաջին անգամ է պատգամավոր ընտրվել: Նա էլ պակաս կարողությունների տեր չէ: Մինչեւ պատգամավոր ընտրվելը, Վ. Կարապետյանը զբաղեցրել է «Վասանավի» ՍՊԸ-ի գործադիր տնօրենի պաշտոնը:  Պատգամավորը Երեւան-Արտաշատ խճուղու հարեւանությամբ ունի բենզալցակայանի կառուցման համար նախատեսված հողատարածք, 2 բնակարան, հողամասեր, կիսակառույց տարածք եւ շինություն Երեւան քաղաքում:
Քիչ չեն նաեւ Վահան Կարապետյանի ովտոմեքենաները՝ «ՄԱԶ», «ԿԱՄԱԶ», «ԶԻԼ», ինչպես նաեւ «Ինֆինիտի» եւ «Ռենջ Ռովեր»: Ինչպես պարզվում է Վ. Կարապետյանը սեր ունի «գոլդ» պետհամարանիշերի նկատմամբ: «Ռենջ Ռովերի» և «Ինֆինիտիի» համարանիշերը «գոլդ» են:
Ինչ վերաբերում է եկամուտներին, ապա 2012թ. մարտի1-ի դրությամբ պատգամավորը որպես աշխատավարձ «Նեսա Կոմֆորտ» ՍՊԸ-ից ստացել է 600 հազար դրամ, իսկ «Վասանավաից»՝ 1 մլն 200 հազար դրամ: Վահան Կարապետյանը նաեւ 122 հազար դոլարի վարկ ունի:
Այդ ամենով հանդերձ, ապրիլի 2-ի դրությամբ ԲՀԿ-ական պատգամավորն իր հաշվեհամարին ունեցել է 1 միլիարդ 230 միլիոն դրամ, 5 մլն 150 հազար դոլար եւ 650 հազար եվրո:
Լուսանկարում` Աբրահամ Մանուկյանը
ԱԺ-ն օլիգարխների պատանդն է: Ընտրություններով էլ բան չի փոխվում,որովհետև նույն օլիգարխները այն գնում են: Ելքը ո՞րն է: ՀՀԿ-ն և ԲՀԿ-ն իրականում ոչ թե կուսակցություններ են,այլ ՄԱՍՆԱՎՈՐ բիզնեսներ: Ահա ձեզ սև ու սպիտակ ճշմարտությունը: Իսկ Հայաստանում այսօր ՄԻԱԿ դասական ընդդիմադիր կուսակցությունը դա «Ժառանգությունն» է: Դուք՝ Հայաստանցիներդ,նույնիսկ արժանի չեք ունենալու «Ժառանգության» պես կուսակցություն: Դուք արժանի եք ՀՀԿ/ԲՀԿ-ին,որը և կա. ձեր ազգի արտացոլումը:

Новые депутаты-миллионеры от ППА
Член партии ”Процветающая Армения” Абрам Манукян впервые избран депутатом Национального Собрания. Он владеет довольно внушительным состоянием и живет отнюдь не на зарплату парламентария в 300 тыс. драмов. Согласно представленной в ЦИК декларации об имуществе и доходах, депутат-новичок имеет в Ереване 3 земельных участка общей площадью 8,5 га, а также 3 здания и сооружения и земельные участки, в том числе по 8 и 9 га, в селе Арзакан Котайкской области.
У Абрама Манукяна автомобиль марки “Мерседес Бенц S500“ производства 2007 г.
Отметим, что до избрания депутатом Манукян занимал пост председателя совета директоров ООО “Городская универсальная база”.
По положению на 1 марта с.г. Абрам Манукян получал в руководимом им ООО зарплату в размере 575 тыс.825 драмов. Его доход в том же ООО составил 10 млн 800 тыс. драмов за счет платы за аренду, а также 3 млн 400 тыс. драмов от ООО “Белвармотрейд”  в качестве возврата вложенной суммы.
Также по положению на 1 марта новоизбранный депутат имел 217 млн драмов, 117 тыс. долларов и 46 тыс. евро.
Депутатом НС впервые избран и однопартиец Манукяна Ваан Карапетян, который также является обладателем огромного состояния. До прихода в Национальное Собрание В.Карапетян  занимал пост исполнительного директора ООО “Васанави”. Депутат владеет земельным участком рядом с автотрассой Ереван-Арташат, предусмотренным для строительства бензозаправочной станции,  а также имеет в Ереване две квартиры, земельные участки, недостроенное помещение и строение.
Немало у него и автомобилей: “МАЗ”, “КАМАЗ”, “ЗИЛ”, “Инфинити” и “Рендж Ровер”. Ваан Карапетян, как оказалось, питает слабость к  gold-номерам. Так, например, номерной знак “Рендж Ровера” - 08 vv 008, а “Инфинити” - 70 uo 777.
Что касается доходов, то по положению на 1 марта 2012 г. депутат получил в качестве зарплаты в ООО “Неса Комфорт” 600 тыс. драмов, а в ООО “Васанави” – 1 млн 200 тыс. драмов. Карапетян взял также кредит на сумму 122 тыс.долларов.
Наряду с этим по положению на 2 апреля с.г. депутат от ППА имел на своем счету 1 млрд 230 млн драмов, 5 млн 150 тыс. долларов и 650 тыс.евро.