ՊՆ-ն հերքում է գոմեշի մսի գործով նոր ձերբակալության մասին լուրը
«Հետքի» հետ զրույցում ՊՆ քննչական ծառայության աշխատակից Մերի Սարգսյանը հերքեց այսօր տարածված լուրերն այն մասին, թե գոմեշի մսի գործով բռնվել է նախարարության նյութատեխնիկական ապահովման դեպարտամենտի (ՆԱԴ) տնտեսագիտական վերլուծության եւ գնումների փաստաթղթերի ձեւակերպման վարչության պետ Վարդան Թունյանը: Վերջինս քաղծառայության 2-րդ դասի պետական խորհրդական է:
Մ. Սարգսյանը շեշտեց, որ Թունյանը որեւէ քրեական գործով չի անցնում ոչ իբրեւ վկա, ոչ իբրեւ կասկածյալ:
Հիշեցնենք, որ այս պահի դրությամբ կա միայն մեկ մեղադրյալ՝ Կապանի մսի կոմբինատի տնօրեն, գործարար Ալբերտ Օհանջանյանը: Քրգործը հարուցվել է Քրեական օրենսգրքի 178-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով, այն է՝ «Խարդախությունը (խաբեության կամ վստահությունը չարաշահելու եղանակով ուրիշի գույքի հափշտակությունը կամ ուրիշի գույքի նկատմամբ իրավունք ձեռք բերելը), որը կատարվել է առանձնապես խոշոր չափերով, պատժվում է ազատազրկմամբ՝ չորսից ութ տարի ժամկետով՝ գույքի բռնագրավմամբ կամ առանց դրա»:

МО опровергло информацию о новом задержании по делу о буйволином мясе
В беседе с «Hetq» сотрудница следственной службы Министерства обороны РА Мери Саркисян опровергла распространенную сегодня информацию о том, что в рамках дела о буйволином мясе задержан начальник управления экономического анализа департамента материально-технического обеспечения МО РА Вардан Тунян. Последний является госсоветником госслужбы 2-го класса.
М.Саркисян подчеркнула, что имя Туняна нет в уголовных делах ни в качестве свидетеля, ни в качестве подозреваемого.
Напомним, что на данный момент есть лишь один обвиняемый – директор капанского мясокомбината, предприниматель Альберт Оганджанян. Уголовное дело против него возбуждено по п.1 ч.3 ст.178 УК РА – мошенничество в особо крупном размере. Данное преступление предусматривает лишение свободы от 4-х до 8-ми лет с конфискацией или без конфискации имущества.