ՀԱԿ-ը հավաքել է անհրաժեշտ ստորագրությունները՝ ՍԴ դիմելու համար
Ազգային ժողովի ՀԱԿ խմբակցությունը հավաքել է Սահմանադրական դատարան դիմելու համար անհրաժեշտ ստորագրությունները: Հավաքվել է 34 պատգամավորի ստորագրություն, մինչդեռ բավարար էր 27-ը:
Հիշեցնենք, որ նոյեմբերի 21-ին քաղաքական մեծամասնության տապալած ԱԺ արտահերթ նիստի վերաբերյալ է ՀԱԿ-ը դիմում ՍԴ-ին: ՍԴ-ին դիմելու նախաձեռնությանը չի միացել ընդդիմությունից միայն ՀՅԴ խմբակցությունը՝ պատճառաբանությամբ, որ իրենց խմբակցությունը խնդրի վերաբերյալ դիմել է ԱԺ էթիկայի հանձնաժողովին:
Այս առիթով ՀԱԿ խմբակցության ղեկավար Լևոն Զուրաբյանը լրագրողների հետ զրույցում ասաց. «Ես այստեղ որևէ ողբերգություն չեմ տեսնում»:

АНК набрал необходимое количество подписей для обращения в КС
Парламентская фракция Армянского национального конгресса собрала необходимое количество подписей для обращения в Конституционный суд. Под инициативой АНК подписалось 34 депутата, тогда как достаточно было бы 27 подписей.
Напомним, что в связи со срывом политическим большинством внеочередного заседания Национального Собрания, которое должно было состояться 21 ноября, АНК решил обратиться в Конституционный суд. К этой инициативе не присоединилась лишь фракция АРФ Дашнакцутюн, которая сообщила, что по этому вопросу обратилась в комиссию по этике НС.
Комментируя позицию депутатов-дашнакцаканов, руководитель фракции АНК Левон Зурабян заявил на брифинге, что не видит в этом трагедию.