ԱԺ նախագահ. «Տիկին Զոհրաբյան, հավատանք, որ փոխեն, հավատացեք»
Այսօր Ազգային ժողովը գումարեց արտահերթ նստաշրջան: Նախաձեռնողը կառավարությունն է, եւ օրակարգում ընդգրկված են հիմնականում տնտեսական եւ հարկային բլոկին վերաբերող օրենսդրական նախաձեռնություններ: Գրանցվել է 105 պատգամավոր:
Նիստը սկսվելուն պես պատգամավորներն իրար հետեւից դժգոհություն են հայտնում, քանի որ օրենքների նախագծերի վերաբերյալ ԱԺ մշտական հանձնաժողովներում քննարկումներ են եղել, պատգամավորները հանդես են եկել առաջարկություններով, իսկ կառավարությունը հավաստիացրել է, որ ընդունում է առաջարկների մեծ մասը, սակայն այսօր պատգամավորներին բաժանված օրենքի նախագծերում պատգամավորների առաջարկներն ընդգրկված չէին:
Այդ մասին բարձրաձայնեցին Վարդան Այվազյանը, Արծվիկ Մինասյանը եւ այլք:
«Ապրիորի ձեւով չենք կարող քվեարկել, մինչեւ տպված չլինի պատգամավորների առաջարկները, մենք ձեռնպահ ենք քվեարկելու»,-հայտարարեց ԲՀԿ խմբակցության պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը:

Спикер НС: «Госпожа Зограбян, давайте верить, чтобы изменили»
По инициативе правительства сегодня Национальное Собрание созвало внеочередное заседание. В повестку были включены законодательные инициативы, касающиеся экономических и налоговых вопросов. Зарегистрировалось 105 депутатов.
Сразу после начала заседания депутаты один за другим стали выражать недовольство тем, что в постоянных комиссиях состоялись обсуждения, депутаты выступили с предложениями, а правительство заверило, что большинство их приняло, однако в розданных сегодня законопроектах депутаты не нашли своих инициатив. Об этом заявили Вардан Айвазян, Арцвик Минасян и другие.
«Мы не можем голосовать априори. Пока предложения депутатов не будут напечатаны, мы воздержимся от голосования»,- заявила депутат фракции «Процветающая Армения» Наира Зограбян.
В ответ спикер Национального Собрания Овик Абрамян заявил: «Госпожа Зограбян, давайте верить, чтобы изменили».