ԱԺ նախագահ. «Տիկին Զոհրաբյան, հավատանք, որ փոխեն, հավատացեք»
Այսօր Ազգային ժողովը գումարեց արտահերթ նստաշրջան: Նախաձեռնողը կառավարությունն է, եւ օրակարգում ընդգրկված են հիմնականում տնտեսական եւ հարկային բլոկին վերաբերող օրենսդրական նախաձեռնություններ: Գրանցվել է 105 պատգամավոր:
Նիստը սկսվելուն պես պատգամավորներն իրար հետեւից դժգոհություն են հայտնում, քանի որ օրենքների նախագծերի վերաբերյալ ԱԺ մշտական հանձնաժողովներում քննարկումներ են եղել, պատգամավորները հանդես են եկել առաջարկություններով, իսկ կառավարությունը հավաստիացրել է, որ ընդունում է առաջարկների մեծ մասը, սակայն այսօր պատգամավորներին բաժանված օրենքի նախագծերում պատգամավորների առաջարկներն ընդգրկված չէին:
Այդ մասին բարձրաձայնեցին Վարդան Այվազյանը, Արծվիկ Մինասյանը եւ այլք:
«Ապրիորի ձեւով չենք կարող քվեարկել, մինչեւ տպված չլինի պատգամավորների առաջարկները, մենք ձեռնպահ ենք քվեարկելու»,-հայտարարեց ԲՀԿ խմբակցության պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը:

05 MPs showed up at today’s special parliamentary session called by the government to debate a package of economic and tax-related legislative changes.
Many MPs expressed their displeasure that their proposals made during committee sessions hadn’t been incorporated in the government’s bills, even though the government had stated that most of the proposals were acceptable.
Prosperous Armenia Party MP Nayira Zohrabyan said her party’s representatives would abstain from voting until the proposals of the legislators were published.