Նախագահի թեկնածուները հայտնի են. 15-ից մնաց 8-ը
Այսօր` ժամը 15-ին, լրացավ 48-ժամյա ժամկետը, որի ընթացքում ՀՀ նախագահի 8 թեկնածուներ պետք է ԿԸՀ ներկայացնեին ընտրագրավի վճարման անդորրագրերը:
Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովից «Հետքին» տեղեկացրին, որ նշված 8 թեկնածուներից 8 մլն դրամ ընտրագրավը վճարել է միայն «Ազգային համաձայնություն» կուսակցության նախագահ Արամ Հարությունյանը:
Ավելի վաղ ընտրագրավն ու ընտրությունների վերաբերյալ այլ փաստաթղթերը ԿԸՀ էին հանձնել ՀՀԿ նախագահ, հանրապետության գործող նախագահ Սերժ Սարգսյանը, «Ազատություն» կուսակցության նախագահ, պատգամավոր Հրանտ Բագրատյանը, «Ժառանգություն» կուսակցության նախագահ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը, «Ազգային ինքնորոշում միավորում» կուսակցության նախագահ Պարույր Հայրիկյանը, «Ռադիո Հայ» ՍՊԸ տնօրեն Անդրեաս Ղուկասյանը, ԼՂՀ նախկին արտաքին գործերի նախարար Արման Մելիքյանը, էպոսագետ Վարդան Սեդրակյանը:
Այսպիսով, փետրվարի 18-ին կայանալիք ՀՀ նախագահի ընտրությանը թեկնածուները 8-ն են: Ընտրապայքարից դուրս են մնացել Հայաստանի մարտական կարատե կոբուդոյի ազգային ֆեդերացիայի նախագահ Տարոն Աբրահամյանը, գործազուրկ, անկուսակցական Ռոբերտ Ահարոնյանը, Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարանում փաստաբան, ԲՀԿ անդամ Ռուբեն Այվազյանը, գործազուրկ, անկուսակցական Մհեր Հայրապետյանը, Երևանի Խաչատուր Աբովյանի անվան պետական մանկավարժական համալսարանի դասախոս Նարինե Մկրտչյանը, թոշակառու Պավլիկ Սարգսյանը, «Քաշաթաղ» հասարակական կազմակերպության նախագահ Ռոբերտ Սիմոնյանը:

Кандидаты в президенты известны: из 18-ти остались 8
Сегодня в 15.00 истек 48-часовой срок, в течение которого восемь кандидатов в президенты РА должны были представить в ЦИК квитанции о внесении избирательного залога.
Как сообщили «Hetq» в Центризбиркоме, из указанных восьми кандидатов на пост президента РА залог в размере 8 млн драмов внес лишь председатель партии «Национальное согласие» Арам Арутюнян.
Ранее другие документы относительно избирательного залога и выборов в ЦИК представили лидер Республиканской партии Армении,  президент РА Серж Саргсян, председатель партии «Свобода», депутат парламента Грант Багратян, председатель партии «Наследие» Раффи Ованнисян, председатель объединения «Национальное самоопределение» Паруйр Айрикян, директор ООО «РадиоАй» Андреас Гукасян, бывший министр иностранных дел НКР Арман Меликян, эпосовед Вардан Седракян.
Таким образом, в предстоящих 18 февраля президентских выборах будут участвовать 8 кандидатов. Из предвыборной борьбы выбыли председатель Федерации боевого карате Армении Тарон Абрамян, беспартийный безработный Роберт Агаронян, адвокат в Европейском суде по правам человека, член партии «Процветающая Армения» Рубен Айвазян, беспартийный безработный Мгер Айрапетян, преподаватель Государственного педагогического университета им.Х.Абовяна Нарине Мкртчян, пенсионер Павлик Саркисян, председатель общественной организации «Кашатах» Роберт Симонян.