«Սուրբ Վալենտինը» և քարոզչական նյութեր կրող դպրոցահասակ երեխաները` Արմավիրում
Երեկ Արմավիրի մարզի ՀՀԿ-ի երիտասարդական թևը Արմավիր քաղաքում նշել է «Սուրբ Վալենտինի» տոնը եւ փողոցում ծաղիկներ է բաժանել կանանց: Երիտասարդների ակցիան ավելի շատ քաղաքական բնույթ է կրել, քանի որ կրել են ՀՀ նախագահի ՀՀԿ-ական թեկնածու Սերժ Սարգսյանի նախընտրական կարգախոսներով շարֆեր եւ ժիլետներ:
Կուսակցական երիտասարդների շարքերում եղել են նաեւ դպրոցահասակ երեխաներ, որոնք նույնպես կրել են թեկնածուի նախընտրական կարգախոսներով հագուստներ:
Երիտասարդներին, այդ թվում` «կուսակցականացված» երեխաներին ընդունել է Արմավիրի ՀՀԿ-ական մարզպետ Աշոտ Ղահրամանյանը:
Այլ հարց է, թե դպրոցահասակ երեխաներն ինչ կապ ունեն սիրո տոնի հետ, սակայն մարզպետ Ղահրամանյանը պետք է լավ իմանար «Կուսակցությունների մասին օրենքի» 17-րդ հոդվածի պահանջը, այն է` «Կուսակցության անդամներ կարող են լինել տասնութ տարին լրացած Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիները…»:
Քանի որ դպրոցի տնօրենները եւս ՀՀԿ-ական են, նրանք նմանատիպ միջոցառումների վրա աչք են փակում եւ մոռանում են, որ երեխաները դպրոց պետք է հաճախեն, չբացակայեն եւ զերծ մնան քաղաքական միջոցառումներին մասնակցելուց: Հենց նույն պատճառով Սերժ Սարգսյանի նախընտրական հանդիպումների ժամանակ երեխաներին դասից կտրում և դրոշակ պահել են տալիս:
Մարդ արդեն ամաչում է կոմունիստական-բրեժնևյան այս ձոներից ու նախորոք սցենավորված «հանդիպումներից»: Ի՞նչու գոնե մեկ հեռուստատեսային դեբատ/բանավեճ չկար նախագահի բոլոր թեկնածուների մասնակցությամբ,որպեսզի ընտրողը տեսներ, թե ում ԾՐԱԳԻՐՆ է ավելի լավ ԵՐԿՐԻ համար:

School Kids Used as Walking Billboards for Sargsyan at Armavir St. Valentine's Day Celebration
Yesterday, the youth wing of the Republican Party in Armavir Province celebrated St. Valentine’s Day by handing out flowers to women walking along the streets of Armavir city.
The entire event also had the hallmarks of a political campaign since the young people wore scarves and vests displaying the slogans of President Sargsyan.
There were also school aged children in the group that was hosted at a reception by Armavir Provinical Governor Ashot Ghahramanyan.
The event seems to fly in the face of recent pronouncements by Prime Minister Tigran Sargsyan that school pupils should not be taken out of classes by local principals to engage in political campaigning.
Nevertheless, there have been rep[orts that when President Sargsyan makes a campaign stop in a given community, the pupils are pulled out of class and are instructed to serve as flag bearers.
Furthermore, the Republican Party, known for its alleged support of the Armenian Apostolic Church, must realize that Etchmiadzin frowns upon imported holidays like St. Valentines.