Արմեն Մարտիրոսյան. իշխանությունը պետք է ընդունի իր պարտությունը
Սա այն ընտրությունն էր, որում կիրառվեցին կեղծման բոլոր տեխնոլոգիաները՝ ահաբեկում, ընտրողների ուղղորդում, ձայներ գողանալ, փոխել, քվեներն անվավեր անել և այլն: Այսօր՝ լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ, այսպիսի հայտարարություն արեց «Ժառանգություն» կուսակցության ներկայացուցիչ Արմեն Մարտիրոսյանը:
Նա առանձնացրեց Վարդենիսի համայնքը, որտեղ մոտ 10 տեղամասում Րաֆֆի Հովհաննիսյանը հաղթելիս է եղել ձայների 80/20 հարաբերակցությամբ, սակայն քվեարկության արդյունքները փոխվել են: Նույնը կատարվել է նաև Մարտունիում:
Ա. Մարտիրոսյանի խոսքով՝ անկախ արձանագրված կեղծիքներից՝ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը հաղթել է. ՀՀ քաղաքացին իր ընտրությունն արդեն կատարել է՝ ձայնը տալով Ր. Հովհաննիսյանին, այն ծրագրերին, այն վերկուսակցական գաղափարներին, որոնցով նա գալիս է:
Ա. Մարտիրոսյանի կարծիքով՝ իշխանությունը պետք է ընդունի իր պարտությունը, այնուհետև առանց խոչընդոտների սկսվի նոր Հայաստանի կերտումը:
«Մոտ ենք հաղթանակին, շուտով Հայաստանում արմատական փոփոխություններ են լինելու», - հայտարարեց Ա. Մարտիրոսյանը:
Նա չի բացառում, որ կձևավորվի նոր խորհրդարան, որի արդյունքում կձևավորվի նաև նոր կոալիցիա: Քանի որ Ա. Մարիտիրոսյանի խոսքով՝ այս իշխանություններում ևս կան պրոֆեսիոնալ անձինք, չի բացառվում, որ այդ պրոֆեսիոնալները ևս մաս կազմեն ապագա կառավարության:
«Ժառանգության» ներկայացուցիչները տեղեկացրին, որ ընտրությունների քաղաքական գնահատականները կտրվեն այսօր՝ ժամը 17:00-ին, Ազատության հրապարակում Րաֆֆի Հովհաննիսյանի հետ նախատեսված հանդիպման ժամանակ:

Армен Мартиросян: "Власти должны признать свое поражение"
На этих выборах были применены все технологии фальсификации – террор, направленное голосование, кража голосов, порча действительных бюллетеней и т.д. Об этом на сегодняшней пресс-конференции заявил представитель партии "Наследие" Армен Мартиросян.
Он, в частности, выделил общину Варденис, где примерно на 10 избирательных участках Раффи Ованнисян одержал победу с соотношением 80/20, однако результаты голосования были сфальсифицированы. То же самое произошло в Мартуни.
По словам А.Мартиросяна, независимо от зафиксированных нарушений, Раффи Ованнисян одержал победу – граждане РА сделали свой выбор, проголосовав за выдвинутые им программы и идеи.
Власть должна признать свое поражение, после чего начнется беспрепятственное создание новой Армении, заявил представитель "Наследия". Он также отметил: "Мы близки к победе. Очень скоро в Армении произойдут радикальные перемены".
Армен Мартиросян не исключил формирование нового парламента, в результате чего будет создана новая коалиция. поскольку в рядах сегодняшней власти есть профессионалы, которые тоже могут войти в состав будущего правительства.
Представители партии "Наследие" сообщили, что политические оценки выборам будут даны сегодня в 17.00 во время встречи с Раффи Ованнисяном на площади Свободы.