Արարատի մարզի քաղաքներում Սերժ Սարգսյանի քվեաթերթիկները մի քանի անգամ շատ են եղել Րաֆֆի Հովհաննիսյանի ձայներից
Արարատի մարզի բոլոր 4 քաղաքներում գործող նախագահ Սերժ Սարգսյանի առավելությունը շոշափելի է եղել երկրորդ տեղը զբաղեցրած Րաֆֆի Հովհաննիսյանի նկատմամբ:
Ըստ ԿԸՀ պաշտոնական տվյալների՝ Մասիս քաղաքում (թիվ 16/01-16/09 տեղամասեր) ՀՀԿ թեկնածուն ստացել է 6.865 քվե, իսկ «Ժառանգության» առաջնորդը՝ 3.392:
Մարզկենտրոն Արտաշատում (17/01-17/15) Սարգսյանի ձայները շուրջ 11.000-ով շատ են եղել: 14.716-ը՝ 3.754-ի դիմաց:
Զգալի առավելությունը պահպանվել է նաեւ Վեդիում (18/09-18/13), որտեղ Սարգսյանի անվան դիմաց գրանցվել է 6.347 քվեաթերթիկ, իսկ Հովհաննիսյանը ստացել է 813 ձայն:
Արարատ քաղաքում էլ (18/01-18/08) գործող նախագահի վստահության քվեները հաշվվել են 6.894 հատ, իսկ Հովհաննիսյանինը՝ 2.590:

В городах Араратской области Серж Саргсян получил в несколько раз больше голосов, чем Раффи Ованнисян
Во всех четырех города Араратской области действующий президент Серж Саргсян имел ощутимое преимущество перед Раффи Ованнисяном.
Согласно данным ЦИК, в городе Масисе (избирательные участки 16/01-16/09) кандидат Республиканской партии получил 6.865 голосов, лидер оппозиционной партии "Наследие" – 3.392 голоса.
В райцентре Арташат (17/01-17/15) количество голосов в пользу Сержа Саргсяна было в несколько раз больше: 14.716 против 3.754.
Значительное преимущество Серж Саргсян имел и в Веди (18/09-18/13) – 6347 голосов, тогда как Раффи Ованнисян получил 813 голосов.
В Арарате (18/01-18/08) вотум доверия действующему президенту выразили 6894 избирателя, лидеру "Наследия" – 2590 избирателей.