«Հայ իրավաբանների միությունը» շնորհավորում է «նորընտիր նախագահ» Րաֆֆի Հովհաննիսյանին
«Տարիներ շարունակ հայ ժողովուրդը շատերի կողմից քննադատվել է, որ չի կարողանում տեր կանգնել իր իրավունքներին: Հիմա նրանք ոտքի են կանգնել ու քվեարկել իրենց կամքով»,- ասաց «Հայ իրավաբանների միության» նախագահ Կարո Ղազարյանը հանրահավաքի ժամանակ` նշելով, որ արդեն «Հայաստանը փոխելու եզրին ենք»:
«Ժողովրդի քվեն պետք է կառավարի: Մենք պետք է միավորվենք: Մենք պետք է  միավորվենք ոչ միայն միմյանց հետ, այլ նաև ստիպենք անել դա նրանց, ովքեր դիմակայում են ընդունել ճշմարտությունը և միավորվել մեզ հետ»,- ասաց նա ` շնորհավորելով Րաֆֆի Հովհաննիսյանին որպես «նորընտիր նախագահ» :
Իր ելույթում Կարո Ղազարյանը կոչ արեց «քաղաքական կուսակցությունների, միությունների, համայնքների, դպրոցներին ու բարեգործական կազմակերպությունների ներկայցուցիչներին» միանալ «նորընտիր նախագահ» Րաֆֆի Հովհաննիսյանին ժողովրդի կամքին տեր կանգնելու պայքարում:

Союз армянских юристов поздравил "новоизбранного президента Раффи Ованнисяна"
"На протяжении многих лет армянский народ критиковали за то, что он не может защитить свои права. Сейчас люди поднялись на борьбу и проголосовали по собственной воле",- заявил на митинге на площади Свободы председатель Союза армянских юристов Каро Казарян, отметив, что Армения уже находится на пороге перемен.
"Мы должны не только объединиться сами, но и заставить тех, кто противится признанию истины, объединиться с нами",- сказал К.Казарян, поздравив Раффи Ованнисяна как "новоизбранного президента".
Каро Казарян также призвал политические партии, союзы, общины, школы и благотворительные организации присоединиться к "новоизбранному президенту Раффи Ованнисяну в борьбе в защиту воли народа".