«Մի սպասեք րոպեական լուծումների». Ր. Հովհաննիսյանը հանդիպեց աշտարակցիների հետ
«Հարգանքի է արժանի մրցակից Ս. Սարգսյանի կենսագրությունն ու անցյալը, բայց արդեն ժամանակն է, որ նա ընդունի իր պարտությունը», հայտարարեց Ր. Հովհաննիսյանն այսօր՝ աշտարակցիների հետ հանդիպման ժամանակ: «Պայքարն այլևս կանգնեցնել հնարավոր չէ, ավելացրեց նա, եթե անգամ շարունակեն վախեցնել ուսուցիչներին, զինվորներին, ոստիկաններին..., և նրանք դուրս գան իրենց պարտականությունների շրջանակից»:
ԱԺ Ժառանգություն խմբակցության ղեկավար Ռուբեն Հակոբյանը այդ պայքարի ապագա հաջողությունը հիմնավորում է այն հանգամանքով, որ Ր.Հովհաննիսյանն ունի «ժողովրդի քվեն»:
«Ես վստահ եմ, որ մենք շատ նորմալ, ցիվիլ պայքար ենք տանելու»,- ասաց նա: Նրա խոսքով՝ քաղաքական այս նոր իրավիճակում հաղթեց բարու կերպար: «Մինչ այժմ ժողովուրդը սովոր էր իրենից տասը մետր հեռու, թիկնապահներով օլիգարխների, իսկ հիմա «բարությունը դարձավ քաղաքական լրջագույն գործոն»՝ ասաց Ռ. Հակոբյանը:
Պատգամավորը համոզված է, որ Ր. Հովհաննիսյանի՝ ժողովրդի հետ ողջագուրվելու, նրան բարևելու, մարդկանցից իրեն ավելի ցածր դասելու քաղաքականությունը, որ երեկ որակվեց «բարևի հեղափոխություն», հաղթանակ է տանելու: «Մենք եկել ենք ձեզ ասելու շնորհակալություն, մի սպասեք րոպեական լուծումների, սպասեք տևական պայքարի, մեր գործը արդար է»,- ավելացրեց նա:

"Не ждите сиюминутных решений": Раффи Ованнисян встретился с аштаракцами
"Биография и прошлое моего соперника Сержа Саргсяна достойны уважения, но пришло время, чтобы он признал свое поражение",- заявил сегодня на встрече с жителями Аштарака лидер партии "Наследие", бывший кандидат в президенты РА Раффи Ованнисян. "Борьбу уже невозможно остановить, даже если будут продолжать запугивать учителей, солдат, полицейских",- добавил Ованнисян.
Руководитель парламентской фракции "Наследие" Рубен Акопян обусловил будущий успех этой борьбы тем, что Раффи Ованнисян "получил вотум доверия народа".
По словам Акопяна, в этой новой политической ситуации победило добро: "До сих пор окруженных телохранителями олигархов народ видел на расстоянии 10 метров, а сейчас доброта стала серьезным политическим фактором".
Депутат выразил убежденность, что поведение Раффи Ованнисяна, который здоровается с людьми за руку, обнимается с ними, его политика не ставить себя выше других, которая вчера была названа "революцией приветствия", приведет к победе.
"Мы пришли сказать вам спасибо. Не ждите сиюминутных решений, ждите длительной борьбы. Наше дело правое",- заявил Р.Акопян.