Արմավիրի քաղաքապետի հրաժարականը չե՞ն ընդունի
Արմավիր քաղաքի ավագանին փետրվարի 25-ին հրավիրած արտահերթ նիստով հարգել էր քաղաքապետ Ռուբեն Խլղաթյանի հրաժարականի դիմումը: Սակայն լուրեր են շրջանառվում, որ նախագահ Սերժ Սարգսյանը չի ցանկանում ընդունել քաղաքապետ Խլղաթյանի հրաժարականը:
Լուրը փորձեցինք ճշտել Արմավիրի մարզպետարանից: Արմավիրի մարզպետ Աշոտ Ղահրամանյանը, ով փետրվարի 25-ին վարել էր Արմավիրի ավագանու արտահերթ նիստը, իր օգնականի միջոցով փոխանցեց, թե մեր հարցին կպատասխանի միայն պաշտոնական հարցում ստանալուց հետո: Հավանաբար մարզպետը «նեղացել է» մեր մի քանի հրապարակումներից և նախընտրում է միայն գրավոր շփվել:
Նշենք, որ նախագահական ընտրություններում Սերժ Սարգսյանը պարտվել էր Արմավիր քաղաքում, ինչն էլ դարձել էր քաղաքապետի հրաժարականի պատճառը:

Отставка мэра Армавира не будет принята?
На созванном 25 февраля внеочередном заседании совет старейшин города Армавира принял прошение об отставке мэра Рубена Хлгатяна. Однако в последнее время появились слухи о том, что Серж Саргсян не хочет принимать отставку Р.Хлгатяна.
Мы решили уточнить эту информацию в областной администрации. Губернатор Армавирской области Ашот Каграманян, который 25 февраля вел внеочередное заседание совета старейшин Армавира, передал через своего помощника, что ответит на наш вопрос только после получения официального запроса. По всей видимости, губернатор обиделся на нас из-за некоторых публикаций и предпочел общаться с нами в письменной форме.
На президентских выборах Серж Саргсян потерпел поражение ва городе Армавире, что и послужило причиной для представления мэром прошения об отставке.