«Գոնե եռագույնը փոխեք, մաշվել է». դասադուլավորների պահանջը (լուսանկարներ)
Երեկվանից անժամկետ դասադուլ հայտարարած ուսանողները Երևանի պետական համալսարանից շարժվեցին դեպի Մանկավարժական համալսարան:
Ճանապարհին կանգառ անելով Ֆիզկուլտ ինստիտուտի մոտ՝ դասադուլի մասնակիցներն այդ բուհի ուսանողներին նույնպես կոչ արեցին միանալ իրենց, իսկ բուհի ղեկավարությունից ընդամենը խնդրեցին փոխել գլխավոր մասնաշենքի ճակատային մասից կախված հայոց եռագույնը, որը մաշված և պատառոտված տեսք ուներ:
Ինչպես մնացած բուհերում, այստեղ նույնպես դասախոսներից ոմանք դուրս էին եկել «դիմավորելու» դասադուլի կոչեր անուղներին՝ պահանջելով չխանգարել իրենց ուսումնական հաստատության դասապրոցեսը:

"Хотя бы триколор смените, уже потрепался" – требование бастующих студентов (фото)
Студенты, объявившие со вчерашнего дня бессрочную забастовку, сегодня направились от Ереванского государственного университета к Педагогическому университету.
По пути они сделали остановку возле Института физической культуры, чтобы призвать студентов этого вуза присоединиться к их акции протеста, а руководство института попросить поменять установленный на здании главного корпуса изрядно потрепавшийся триколор.
Как и в других вузах, здесь также некоторые преподаватели вышли "встречать" призывавших к забастовке студентов, чтобы потребовать не мешать их учебному процессу.