Վահան Բաբայան. «Վարչապետի վերանշանակումը, իրոք, աղետալի է լինելու մեր հասարակության համար»
Վերջին օրերին դարձյալ սրվել է ՀՀԿ-ԲՀԿ երիտասարդ պատգամավորների  ու նրանց օգնականների հարաբերությունները: Տարբեր հայտարարություններով, հրապարակումներով «երկխոսությունը» երբեմն տեղափոխվում է վիրավորանքների դաշտ: Երկու կուսակցությունների միջեւ նման «բռնկումներ» սովորաբար լինում են ընտրություններից ընտրություն:
Նույն մթնոլորտն է նաեւ համացանցում: Օրինակ` ԱԺ ՀՀԿ-ական պատգամավոր Կարեն Ավագյանը «Ֆեյսբուքում» գրել է. ««Բարգավաճ Հայաստանը» ոչ թե քաղաքական կուսակցություն է, այլ ինչ-որ պրոյեկտ, ժամանակ առ ժամանակ շրջանառության մեջ դրվող նախագիծ» եւ այլն: Այս գործին խառնվել են նույնիսկ վարչապետի օգնականները:
«Մեր հարցադրումները, որոնք վերաբերում են մեր պետության զարգացմանը եւ այսօր տիրող վիճակին, այդ թվում՝ ԱԺ ամբիոնից հնչեցրած հարցերն արտագաղթի վերաբերյալ չեն ստացել պատշաճ պատասխաններ եւ արձագանք, դրա փոխարեն վարչապետն ու կառավարությունը, իրենց օգնականների, մամուլի քարտուղարների եւ «Ֆեյսբուքի» կեղծ օգտատերերի միջոցով փորձում են անձնական վիրավորանքների հարթություն տեղափոխել մեր հարցերը»,- «Հետքի» հետ զրույցում ասաց ԲՀԿ խմբակցության պատգամավոր Վահան Բաբայանը:
Նրա ասելով` իրենք չեն թողնի, որ այս վիճակը այդ ձեւով շարունակվի եւ արձագանքելու են իրենց հայտարարություններով, տեսակետներով եւ նորից բարձրաձայնելու են հնչեցված հարցերը:
«Ինչ վերաբերում է ՀՀԿ-ի նման արտահայտություններին, ասեմ, որ չի կարելի իջնել այդքան ցածր մակարդակի եւ մարդկանց վիրավորական բառերով փորձել ինչ-որ ձեւով հասկացնել, որ իրենք չեն ուզում պատասխանել բարձրացված հարցերին եւ այդ գործելաոճն են ընտրում, ինչն անընդունելի է մեզ համար»,- ավելացրեց Վահան Բաբայանը, նշելով, որ իրենք հարցադրումներում երբեք էթիկայի նորմեր չեն խախտել եւ վարչապետն էլ Սահմանադրությամբ պարտավոր է պատասխանել հարցերին:
Պատգամավորը նշեց, որ ԲՀԿ խմբակցության պատգամավորները կառավարության ծրագրի ընդունման ժամանակ դեմ են քվեարկել եւ արտահայտել են իրենց կարծիքները: Կարծիք արտահայտել են նաեւ բյուջեի քննարկման ժամանակ եւ այսօր էլ նույնն են անում, քանի որ «սարսափելի վիճակ է տիրում երկրի սոցիալ-տնտեսական ոլորտում»:
«Առջեւում նոր կառավարության ձեւավորման խնդիրն է, մենք հարց ենք բարձրացրել, որ վարչապետի վերանշանակումը իրոք աղետալի է լինելու մեր հասարակության համար»,- ավելացրեց Վահան Բաբայանը:

В.Бабаян: "Если премьер сохранит свой пост, это будет катастрофа для нашего общества"
В последние дня вновь обострились отношения между молодежными структурами правящей Республиканской партии Армении и партии «Процветающая Армения». Диалог, который ведется посредством различных заявлений и публикаций в прессе, иногда переносится в поле оскорблений. Подобные «вспышки» между двумя партиями происходят обычно от выборов к выборам.
Подобная атмосфера сложилась и в сети. Так, депутат-республиканец Карен Авакян написал в Фейсбуке: «Процветающая Армения» не политическая партия, а проект, который время от времени вводится в обращение». В ситуацию вмешались даже помощники премьер-министра.
«Выдвинутые нами вопросы, которые касаются развития нашего государства и сложившейся в стране ситуации, в том числе озвученные с трибуны парламента вопросы о миграции, не получили надлежащих ответов и откликов. Вместо этого премьер и правительство через своих помощников, пресс-секретарей и псевдопользователей Фейсбука пытаются перевести наши вопросы в поле личных оскорблений»,- сказал в беседе с «Hetq» депутат парламентской фракции «Процветающая Армения» Ваан Бабаян.
По его словам, они не позволят, чтобы сложившаяся ситуация сохранялась, и будут реагировать на все своими заявлениями, высказыванием точек зрения, озвучиванием вопросов.
«Что касается высказываний Республиканской партии, то хочу отметить, что нельзя опускаться до столь низкого уровня, чтобы,  оскорбляя людей, пытаться дать им понять, что не хотят отвечать на поднятые вопросы. Для нас такие  методы неприемлемы»,- подчеркнул Бабаян, добавив, что своими вопросами они никогда не нарушали нормы этики, а премьер-министр, согласно Конституции, обязан отвечать на вопросы.
Во время обсуждения программы правительства депутаты фракции ППА высказали свою точку зрения и проголосовали против. Свою позицию они изложили и в ходе обсуждения бюджета. Аналогичным образом они поступают и сегодня, поскольку «в социально-экономической сфере страны царит ужасное положение», отметил Ваан Бабаян.
«Впереди формирование нового правительства, и мы заявили, что если нынешний премьер сохранит свой пост, то это будет катастрофа для нашего общества»,- добавил В.Бабаян.