Գոմեշի մսի գործով բարձրաստիճան զինվորական է ձերբակալվել
ՀՀ զինված ուժերին գոմեշի մսի մատակարարման փաստի առթիվ ՀՀ ՊՆ քննչական ծառայության ՀԿԳ քննչական բաժնում հարուցված քրեական գործով կատարված նախաքննության ընթացքում ՀՀ Քրեական օրենսգրքի 376-րդ հոդվածի 2-րդ մասով նախատեսված հանցագործություն կատարելու կասկածանքով (ծառայության նկատմամբ անփույթ վերաբերմունքը, որը առաջացրել է ծանր հետևանքներ), այսօր ձերբակալվել է N զորամիավորման պարենային ծառայության պետը (կոչումով փոխգնդապետ):
Մինչ այդ` 29.08.2012 թ., ձերբակալվել, այնուհետև, ՀՀ Քրեական օրենսգրքի 178-րդ հոդվածի 2-րդ մասի (առանձնապես խոշոր չափերի խարդախություն) մեղադրանքով կալանավորվել է «Ա. Օհանջանյան» ՍՊԸ տնօրենը:
Դեռևս 21.02.2013 թ. և 22.02.2013 թ. ձերբակալվել, անուհետև կալանավորվել են, համապատասխանաբար, N զորամասի հրամանատարը (կոչումով փոխգնդապետ) և նրա նյութատեխնիկական գծով տեղակալը (կոչումով մայոր): Միաժամանակ, նույն քրեական գործով, որպես խափանման միջոց ստորագրություն չհեռանալու մասին է ընտրվել և մեղադրանք է առաջադրվել նաև նույն զորամասի պահեստարանի պետին:
Վստահեցնում ենք, որ ՀՀ զինվորական դատախազությունը, ՀՀ ՊՆ քննչական ծառայության և այլ համապատասխան ստորաբաժանումների հետ համատեղ, ինչպես նաև հասարակության աջակցությամբ, շարունակելու են հանցագործությունների կանխարգելման, բացահայտման և հանցագործություն կատարած յուրաքանչյուր անձի համարժեք քրեական պատասխանատվության ենթարկելու ուղղությամբ իրականացվող գործընթացը:

По делу о буйволятине задержан высокопоставленный военный
Генпрокуратура РА распространила сегодня сообщение, в котором, в частности, говорится: «В ходе предварительного следствия по уголовному делу, возбужденному по факту поставки вооруженным силам РА мяса буйвола, сегодня по подозрению в совершении преступления, предусмотренного ч.2 ст. 376 УК РА (халатное отношение к службе, повлекшее тяжелые последствия), задержан начальник продовольственной службы N-ского военного подразделения (в звании подполковника).
До этого, 29.08.2008 г., был задержан, а затем и арестован на основании ч.2 ст.7 УК РА директор ООО «А.Оганджанян».
Еще 21.02.2013 и 22.02.2013 были задержаны, а затем и арестованы соответственно командир N-ской военной части (в звании подполковника) и его заместитель по материально-технической линии (в звании майора). В рамках этого же уголовного дела обвинение было выдвинуто также начальнику склада военной части, с которого была взята подписка о невыезде».