ԿԸՀ որոշումը բողոքարկվեց
Այսօր ՀՀ վարչական դատարան ներկայացվեց ԿԸՀ-ում «Բարեւ Երեւան» կուսակցությունների դաշինքի լիազոր ներկայացուցիչ Լուսինե Պետրոսյանի հայցադիմումը ԿԸՀ մայիսի 11-ին կայացրած 107-Ա որոշումը վիճարկելու մասին:
Մատնանշելով «Վարչարարության հիմունքների եւ վարչական վարույթի մասին» ՀՀ օրենքի մի շարք հոդվածներ, որոնք կոպտորեն խախտվել են ԿԸՀ գործողություններով եւ կայացրած 107-Ա որոշմամբ, դատարանից խնդրվել է նշյալ որոշումը վերացնել եւ ԿԸՀ-ին պարտավորեցնել քննարկելու «Բարեւ Երեւան» դաշինքի մայիսի 10-ի դիմումը Երեւանի ավագանու ընտրության արդյունքները անվավեր ճանաչելու մասին:
Վարչական դատարան է ներկայացվել նաեւ Երեւանի թիվ 13 ընտրատարածքի տեղամասերում ընտրախախտումների պատկերն ու փաստական աղբյուրներն արտացոլող աղյուսակ պատկերացում տալու համար, թե ինչ ծավալի եւ կարեւորության խախտումներ պետք է քննարկվեր ԿԸՀ-ում: Նման աղյուսակներ առկա են 12 ընտրատարածքների վերաբերյալ, որոնք նույնպես հաջորդաբար կտարածվեն լրատվամիջոցներին:
«Ոստիկանությանը հետաքրքրող ընտրախախտումների վերաբերյալ աղյուսակում նշված աղբյուրների պատճենները պատրաստ ենք տրամադրել»,- հայտնում է«Բարեւ Երեւան» կուսակցությունների դաշինքի մամլո ծառայությունը:

"Здравствуй, Ереван" обжалует решение ЦИК
Полномочный представитель блока "Здравствуй, Ереван" в Центральной избирательной комиссии Лусине Петросян сегодня подала в Административный суд РА иск об обжаловании решения ЦИК 107-А от 11 мая.
В иске со ссылкой на ряд статей закона РА "Об основах администрирования и административном производстве", грубо нарушенных в результате действий ЦИК и решения 107-А, содержится просьба к суду устранить данное решение и обязать ЦИК обсудить заявление блока "Здравствуй, Ереван" от 10 мая о признании недействительными результатов выборов в совет старейшин Еревана.
В Административный суд представлены также картина избирательных нарушений в 13-ом избирательном округе столицы и таблица фактических источников с целью прояснения, какого объема и  важности нарушения должны быть обсуждены в ЦИК.