«Սոցիալական երկրում մարդը չի կարող գազի համար ավելի շատ վճարել, քան թոշակ է ստանում». Վարդան Հակոբյան
«Այն օրվանից, երբ կառավարության կողմից ի վերջո բարձրաձայնվեց գազի գնի թանկացման մասին, կառավարության տարբեր կալիբրի չինովնիկներ սկսեցին հանդես գալ որպես «Հայռուսգազարտ» ընկերության շահերի պաշտպան: Մենք այդպես էլ չտեսանք կառավարության կողմից գոնե մեկ հոգու, ով կասկածի տակ կդներ գազի գների թանկացման չափի տրամաբանությունը, պատճառները»,- ասուլիսի ժամանակ ասաց երաժիշտ, քաղաքացիական ակտիվիստ Վարդան Հակոբյանը:
Նրա դիտարկմամբ, Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովն էլ իր հերթին սպասարկում է կառավարության շահերը, ինչի ապացույցը երեկվա կազմակերպված քննարկումն էր գազի գնի բարձրացման շուրջ, որի ընթացքում ցանկանում էին շատ արագ լուծում տալ այս հարցին, այն դեպքում, երբ դրա համար հատկացվել էր 90 օր:
«Հայաստանը սոցիալական երկիր է, իսկ սոցիալական երկրում մարդը չի կարող գազի համար ավելի շատ վճարել, քան թոշակ է ստանում»,- ասաց Վարդան Հակոբյանը:

В социальной стране человек не может платить за газ больше, чем получает пенсию, считает Вардан Акопян
“С того дня, как правительство заявило о подорожании газа, чиновники различного калибра стали выступать в качестве защитников интересов компании “АрмРосгазпром”. Мы так и не увидели ни одного члена правительства, который поставил бы под сомнение логику и причины повышения стоимости газа в таком размере”,- сказал сегодня на пресс-конференции музыкант, политический активист Вардан Акопян.
По его словам, Комиссия по регулированию общественных услуг тоже обслуживает интересы правительства, доказательством чего стало организованное вчера обсуждение, посвященное повышению цены на газ, в ходе которого они хотели решить этот вопрос как можно скорее, хотя на это было выделено 90 дней.
“Армения – социальная страна, а в социальной стране человек не может платить за газ больше получаемой им пенсии”,- отметил В.Акопян.