ԱԺ-ն հապճեպ ավարտեց արտահերթ նստաշրջանը
Ազգային ժողովն ավարտեց արտահերթ նստածրջանը` ընդունելով կառավարության ներկայացրած մի շարք օրինագծեր: Այսօրվա նիստն ընթացավ շատ հապճեպ: Պատգամավորները գրեթե հարցեր չէին տալիս, իսկ նախագծերը քննարկվում էին կիսադատարկ դահլիճում: Քվեարկություններից մոտ 30 րոպե առաջ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն անընդհատ պատգամավորներին հրավիրում էր դահլիճ, որպեսզի ապահովեր անհրաժեշտ կողմ ձայները:
ԱԺ-ն վավերացրեց 8 միջազգային պայմանագիր եւ մի շարք այլ օրինագծեր, այդ թվում` 91 կողմ եւ 1 ձեռնպահ ձայներով ընդունվեց «Նվազագույն ամսական աշխատավարձի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին օրինագիծը, որով ներկայիս 35.000 դրամից հուլիսի 1-ից նվազագույն աշխատավարձը դառնալու է 45.000 դրամ: 10.000 դրամով աշխատավարձի բարձրացումը վերաբերելու է 160.000 աշխատողներին:

НС завершило внеочередную сессию
Национальное Собрание, приняв ряд представленных правительством законопроектов, завершило внеочередную сессию. Сегодняшнее заседание проходило в спешном порядке. Депутаты почти не задавали вопросов, а проекты обсуждались в полупустом зале. За 30 минут до голосования спикер НС Овик Абрамян начал приглашать депутатов в зал, чтобы обеспечить принятие документов.
НС ратифицировало 8 международных договоров и ряд законопроектов. В частности, 91 "за" и при одном воздержавшемся был принят законопроект о внесении изменений в закон РА "О минимальной месячной зарплате", которым с 1 июля минимальная зарплата повысится с 35.000 до 45.000 драмов. Повышение зарплаты коснется 160.000 человек.