50 դրամանոցների «անձրև» քաղաքապետարանի մոտ (լուսանկարներ)
Քաղաքապետարանի դիմաց քաղաքացիական ակտիվիստներն այսօր բողոքի ակցիա էին կազմակերպել քաղաքային տրանսպորտի ուղեվարձի բարձրացման դեմ:
Հիշեցնենք, որ երթուղային տաքսիներից ու տրոլեյբուսներից օգտվելու համար քաղաքացիները նախկին 50 և 100 դրամի փոխարեն վաղվանից վճարելու են համապատասխանաբար 100 և 150 դրամ:
Որպես բողոքի արտահայտման ձև՝ ակտիվիստները քաղաքապետարանի մուտքը փակած ոստիկանների գլխավերևով 50 դրամանոց մետաղադրամներ էին նետում դեպի քաղաքապետարան. մետաղադրամներից մեկն էլ դիպավ այդ պահին լրագրողների հետ զրուցող Ալբերտ Գևորգյանի՝ Երևանի քաղաքապետի խորհրդականի գլխին, ով դրանից հետո հրաժարվեց պատասխանել մնացած հարցերին և ներս մտավ քաղապետարան:
Ակտվիստների համոզմամբ՝ թանկացումն արդարացված չէր. այն ձեռնտու է միայն տնտեսվարող սուբյեկտներին՝ «գծի տերերին», և այս թանկացումից տուժում են քաղաքացիները, այդ թվում նաև վարորդները: Բողոքի դուրս եկած քաղաքացիները նաև չեն հավատում, որ այս թանկացումից հետո քաղաքապետարանը, խոստացածի պես, կբարձրացնի տրանսպորտի սպասարկման որակը:
Ցուցարարներն իրենց բողոքն արտահայտում էին նաև պաստառների միջոցով, որոնց վրա գրված էր. «Չեմ հարստացնելու «գծի տերեր»-ին, «Վերջ «գծատերեր»-ի լպիրշությանը», «Վարորդ, միացիր պայքարին», «Չենք վճարելու 150 դրամ» և այլն:

This morning a score of protesters pushed past police to sit down on the steps leading to the Yerevan Municipality to oppose transportation price hikes that go into effect tomorrow,
Commuters using buses and minivans will have to pay 150 (36 U.S. cents) as opposed to 100 AMD, while trolleybus passengers will pay 100 (24 cents) as opposed to 50 AMD.
Police made a half-heartened attempt to keep the activists from gathering on the steps of the municipality building.
The protesters, by then encircled by a phalanx of policemen, then threw 50 AMD pieces over their heads towards the municipality entrance.
One the coins hit Albert Gevorgyan, a mayoral advisor who was speaking to a reporter at the time, in the head. After being struck by the coin, Gevorgyan refused to answer any more questions and went back inside.
The protesters argue that the price hikes are unjustified and will merely go to further fill the pockets of those who own the transportation routes.