Տիգրան Առաքելյանին հեռացրեցին դատարանի դահլիճից (լուսանկարներ)
Վերաքննիչ քրեական դատարանում քաղբանտարկյալներ Տիգրան Առաքելյանի, Սարգիս Գեւորգյանի, Դավիթ Քիրամիջյանի եւ Արտակ Կարապետյանի գործով այսօրվա դռնբաց դատական նիստն այդքան էլ դռնբաց չէր. դատարանի դահլիճ մուտք գործելու հնարավորություն էր ընձեռնվել միայն լրագրողներին և ամբաստանյալների հարազատներին. դահլիճը կիսով չափ դատարկ էր:
Դատական նիստի ընթացքում հարցաքննվում էր տուժող ոստիկան Շահեն Հարությունյանը: Դատարանի դահլիճից հեռացվեց Տիգրան Առաքելյանը, ով նախապես հասցրեց հայտարարել, որ հրաժարվում է, որ իր նկատկմամբ համաներում կիրառվի:
Առաքելյանի փաստաբան Ստեփան Ոսկանյանի խոսքերով, Տիգրանի այդ հայտարարությունը միայն որպես բողոքի միջոց կարելի է դիտարկել, քանի որ, եթե համաներում կիրառվի, նրա կարծիքը ոչ ոք հաշվի չի առնի:

Тиграна Аракеляна удалили из зала суда (фото)
Проходившее сегодня в Апелляционном уголовном суде открытое заседание по делу политзаключенных Тиграна Аракеляна, Саркиса Геворкяна, Давида Кирамиджяна и Артака Карапетяна было не совсем открытым –  пройти в зал суда позволили только журналистам и родственникам обвиняемых. Из-за этого зал был наполовину пуст.
В ходе заседания допрашивался потерпевший полицейский Шаген Арутюнян. Обвиняемый Тигран Аракелян, который успел заранее заявить, что отказывается от применения в отношении себя амнистии, был удален из зала суда.
По словам адвоката Аракеляна Степана Восканяна, заявление Тиграна следует рассматривать лишь как форму протеста, поскольку в случае применения амнистии его мнение никто спрашивать не будет.