Ռուբիկ Հակոբյանը հրաժարվել է խմբակցության ղեկավարի լիազորություններից
Այսօր «Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավարի լիազորություններից հրաժարվելու դիմում է ներկայացրել ԱԺ պատգամավոր Ռուբիկ Հակոբյանը: Նա լրագրողների հետ զրույցում ասաց, որ այդ մասին տեղեկացրել է կուսակցության ղեկավարությանը, վերջիններս էլ՝ «լինելով ժողովրդավարական, հարգել են իր որոշումը»:
Ռուբիկ Հակոբյանը չմեկնաբանեց, թե ինչն է եղել հրաժարականի պատճառը. «Առանց մեկնաբանության»,- ասաց պատգամավորը: Նա տեղեկացրեց, որ Րաֆֆի Հովհաննիսյանն անձամբ դեմ է եղել իր՝ խմբակցության ղեկավարի պաշտոնից հրաժարական տալուն:
Հակոբյանը չգիտեր, թե ով է լինելու խմբակցության հաջորդ ղեկավարը: «Խմբակցությունը նիստ կգումարի, այդ ժամանակ էլ պարզ կլինի»,-ավելացրեց նա:

Рубик Акопян отказался от полномочий руководителя фракции "Наследие"
Депутат Национального Собрания Рубик Акопян представил сегодня заявление об отказе от полномочий руководителя парламентской фракции "Наследие". В беседе с журналистами Акопян сказал, что проинформировал об этом руководство партии, которое, будучи демократичным, с уважением отнеслось к его решению.
Депутат не прокомментировал причину своей отставки. "Без комментариев",- сказал он, добавив, что лидер партии "Наследие" Раффи Ованнисян был против его ухода с должности руководителя фракции.
Рубик Акопян не знал, кто станет его преемником. "Фракция созовет заседание, на котором все решится",- отметил депутат.