ՎՊ նախագահը վերահաստատվեց իր պաշտոնում
Քիչ առաջ Ազգային ժողովում ավարտվել է վերահսկիչ պալատի նախագահի նշանակվելու հարցի քվեարկությունը: Հիշեցնենք, որ երկրի նախագահի  առաջարկությամբ է նշանակվում ՎՊ նախագահը, իսկ ԱԺ-ն հավանություն է տալիս դրան` քվեարկությամբ:
Սերժ Սարգսյանն առաջարկել էր ՎՊ նախագահի պաշտոնում նշանակել Իշխան Զաքարյանին: Քվեարկության արդյունքների համաձայն` անվավեր քվեաթերթիկներ չկային, 88 կողմ և 13 դեմ ձայներով ՎՊ նախագահի պաշտոնում նշանակվեց Ի. Զաքարյանը: Վերջինս ԱԺ ամբիոնից շնորհակալություն հայտնեց ՀՀ  նախագահին, ԱԺ-ին` իր թեկնածությունը ևս մեկ անգամ հաստատելու համար, ինչը, ըստ նրա, ավելի պարտավորեցնող է, քան առաջին անգամ ընտրվելը:

Ишхан Закарян переизбран председателем КП
Несколько минут назад в Национальном Собрании завершилось голосование по вопросу назначения председателя Контрольной палаты РА. Напомним, что председатель КП назначается по предложению президента РА, а Национальное Собрание путем голосования утверждает его кандидатуру.
Серж Саргсян предложил назначить на посту председателя КП Ишхана Закаряна. По итогам голосования 88-ю голосами “за” и 13-ю “против”  руководителем Контрольной палаты был переизбран И.Закарян.  Последний с трибуны парламента поблагодарил президента РА и Национальное Собрание за утверждение его кандидатуры во второй раз, отметив, что это еще больше обязывает.