Բողոքի ակցիաները շարունակվում են (լուսանկարներ, տեսանյութ)
Քիչ առաջ ոստիկանական մեքենա է մտել Ազատության հրապարակ և հորդորել քաղաքացիներին ցրել իրենց երթը, քանի որ դա անօրինական է: Կազմակերպիչներն իրենց հերթին Օպերայի մոտ խմբված մասնակիցներին հորդորել են շարունակել երթը` նախապես ծրագրած գրաֆիկով, արդեն նախանշված ճանապարհով (Հյուսիային պողոտա, Բաղրամյան փողոց և այլն):
Երթի մասնաիցները, այժմ չլսելով ոստիկանական ուժերին, երթի են շարժվում: Մասանկիցների թվում են քաղաքացիներ ֆեյսբուքյան տարբեր նախաձեռնող խմբերից («Արժանապատիվ հայրենիք» և այլն): Ազատության հրապարակում էր Ազգային ժողովի պատգամավոր Զարուհի Փոստանաջյանը, ավագանու անդամ Դավիթ Սանասարյանը:
Երթին մասկանցում են նաև իրավապաշտպաններ, քաղաքցիներ, որոնք երեքուկես ժամ անցակացրել էին ոստիականական բաժոնում: Ակտիվիստների ձեռքերին «Ոչ Պուտինին, ոչ պուտինիզմին», «Հետամնաց Ռուսաստանը մեզ ապագա չէ» գրությամբ պաստառներ կան:

Акции протеста продолжаются (фото, видеоматериал)
Немногим ранее полицейские въехали на машине на площадь Свободы и потребовали от граждан прекратить акцию протеста, заявив, что она незаконна. В свою очередь организаторы призвали собравшихся перед зданием оперы людей продолжить шествие по заранее запланированному маршруту – Северный проспект, проспект Баграмяна и т.д.
Участники,  не подчинившись требованию полиции, продолжили шествие. В числе его участников – члены различных фейсбуковских инициативных групп. На площади Свободы находились также депутат Национального Собрания РА Заруи Постанджян и член совета старейшин мэрии Еревана Давид Санасарян.
В шествии участвуют правозащитники, граждане. которые три с половиной часа провели в отделении полиции. В руках активистов были плакаты с надписями “Нет” Путину, “нет” путинизму”, “Отсталая Россия для нас не будущее”.