Պատգամավորները բարձրացրին իրենց աշխատավարձը, ընդունեցին պետական բյուջեն եւ գնացին տուն
Ազգային ժողովը արագ տեմպերով քննարկեց արտահերթ համարվող մի շարք օրենքներ, եւ քաղաքական մեծամասնությունը՝ ՀՀԿ-ն եւ ՕԵԿ-ը, օգտվելով «կոճակ սեղմող» պատգամավորների ծառայություններից, ընդունեցին դրանք՝ ավարտելով կառավարության նախաձեռնած արտահերթ նստաշրջանը:
Պատգամավորները ընդունեցին բոլոր օրինագծերը այդ թվում՝ 73 կողմ 37 դեմ եւ 1 ձեռնպահ ձայներով «Պետական պաշտոններ զբաղեցնող անձանց վարձատրության մասին» նախագիծը, որով մի քանի հարյուր հազարով բարձրացվելու է նաեւ պատգամավորների վարձատրության չափը, ինչպես նաեւ 2014թ. Պետական բյուջեն՝ 70 կողմ, 40 դեմ 1 ձեռնպահ ձայներով:

Депутаты подняли свою зарплату, приняли госбюджет и разошлись по домам
Национальное Собрание в ускоренном темпе обсудило ряд признанных внеочередными законов, после чего политическое большинство в лице  фракций Республиканской партии Армении и "Оринац еркир",  воспользовавшись услугами депутатов-"кнопконажимателей", приняло эти документы, тем самым завершив инициированную правительством внеочередную сессию.
Депутаты приняли все законопроекты, в том числе и проект закона "Об оплате лиц, занимающих государственные посты" (73 "за", 37 "против", один воздержавшийся), которым предусматривается повысить размер зарплаты депутатов на несколько сотен тысяч драмов, а также госбюджет 2014 года (70 "за", 40 "против", один воздержавшийся).
Отметим, что против двух указанных законопроектов голосовали депутаты оппозиционных фракций и фракции "Процветающая Армения".