100 մլն դրամ` ԿԲ ավտոմեքենաները սպասարկելու համար
2014թ. պետական բյուջեով Կենտրոնական բանկի ծառայողական փոխադրամիջոցների շահագործման համար նախատեսվել է հատկացնել 100 մլն դրամից ավել գումար:
ԿԲ աշխատակազմը շահագործելու է 29 ավտոմեքենա, որոնցից 24-ը` բենզինով: Ծառայողական փոխադրամիջոցների շահագործման ծախսերի հաշվարկները կատարվել են՝ հիմք ընդունելով շուկայում գործող գները եւ 2013թ. ԿԲ կողմից վառելիքի ձեռքբերման եւ ավտոմեքենաների տեխսպասարկման պայմանագրերը, որի համար նախատեսվել է 100 մլն 59 հազար դրամ:
ԿԲ ներքին կարգերի համաձայն՝ տարեկան ծախսվում է մոտ 94 հազար լիտր բենզին: Վերջինիս գինը նախատեսվել է 520 դրամ, ինչը տարեկան կազմում է 48 միլիոն 880 հազար դրամ:
Նախատեսվել է օգտագործել նաեւ 42.040 լիտր դիզելային վառելիք`լիտրը 480 դրամ, ինչը տարեկան արժենալու է 20 մլն 179 հազար դրամ: Միայն քսայուղերի ձեռքբերման համար 2014թ. նախատեսվել է 2 մլն 204 հազար դրամ: Ավտոմեքենաների շահագործման համար նախատեսված են նաեւ այլ ծախսեր:
ԿԲ-ի գալիք տարվա կարիքներն ապահովելու համար նախատեսվել է ձեռքբերել 3 ավտոմեքենա: Համաձայն բանկում գործող քաղաքականության՝ ավտոմեքենաները պետք է նորացվեն 5 տարին մեկ անգամ, սակայն նշված ավտոմեքենաները ձեռք են բերվել 2004թ. եւ մինչ այժմ շահագործվում են: Յուրաքանչյուր ավտոմեքենայի համար հատկացվել է 15 մլն դրամ, ընդհանուր` 45 մլն դրամ:

100 млн драмов – на обслуживание автомобилей ЦБ РА
Государственным бюджетом 2014 г. предусмотрено выделить Центральному банку РА свыше 100 млн драмов на эксплуатацию средств передвижения для служебного пользования.
Персонал ЦБ будет эксплуатировать 29 автомобилей, 24 из них будут работать на бензине. Расчеты расходов на эксплуатацию служебных машин произведены на основе рычночных цен и заключенных ЦБ в 2013 г. договоров о приобретении горючего и техобслуживании автомобилей. На эти цели предусмотрено 100 млн 59 тыс. драмов.
Согласно действующему в ЦБ внутреннему порядку, ежегодно расходуется около 94 тыс. литров бензина. Цена на бензин предусмотрена в размере 520 драмов, в годовом разрезе это составит 48 млн 880 тыс. драмов.
Предусмотрено также использовать 42.040 литров дизтоплива по цене 480 драмов  за литр, или 20 млн 179 тыс. драмов за год. Только на смазочные материалы в 2014 г. будет выделено 2 млн 204 тыс. драмов. На эксплуатацию автомобилей предусмотрены и другие расходы.
Для удовлетворения нужд ЦБ в будущем году планируется приобрести три автомобиля. Согласно осуществляемой в ЦБ политике, автомобили должны обновляться каждые пять лет. Однако указанные машины были приобретены в 2004 году и эксплуатируются до сих пор. На каждый автомобиль выделено 15 млн драмов, что в общей сложности составит  45 млн драмов.