«Որոշողը մենք ենք». քաղաքացիները ԱԺ դարպասների մոտ (լուսանկարներ)
Ժամը 11:30-ից բազմաթիվ քաղաքացիներ հավաքվել էին ԱԺ դարպասների մոտ, որպեսզի իրենց ներկայությամբ բողոքի ձայն բարձրացնեին այդ պահին խորհրդարանում տեղի ունեցող քվեարկության վերաբերյալ:
Հիշեցնենք, որ այսօր ԱԺ արտահերթ նստաշրջանում պետք է տեղի ունենար 2013 թվականի դեկտեմբերի 2-ին Երեւանում ստորագրված Հայաստանի Հանրապետության կառավարության եւ Ռուսաստանի Դաշնության կառավարության միջեւ «ՀայՌուսգազարդ» փակ բաժնետիրական ընկերության բաժնետոմսերի առուվաճառքի եւ հետագա գործունեության պայմանների մասին» համաձայնագրի քվեարկությունը:
ՀՀԿ և ՕԵԿ խմբակցությունների պատգամավորների` ձեռքով քվեարկությամբ պայմաանգիրը վավերացվեց, սակայն քիչ անց խորհրդարանական մյուս չորս խմբակցությունների ներկայացուցիչները հայտարարեցին, թե քվեարկությունը խախտումներով է եղել, հետևաբար չի կարող վավեր համարվել:
Գազի մասին պայմանագրի դեմ պայքարող քաղաքացիները, չնայած «սիբիրյան» ցրտին, մի քանի ժամ մնացին ԱԺ դարպասների մոտ:
haj
Միթե վաղուց չենք համոզվել, որ խորհրդարանում ընդդիմադիրներ չկան? Եթե լինեին, մանդատներից վաղուց հրաժարված կլինեին, կնշանակվեին նոր ընտրություններ, իրենք էլ ոչ թե իրենց ձայների համար սուտ խոստումներ կտային, այլ ընդամենը երկիրը քանդող ընտրակաշառքի դեմ կպայքարեին, աղքատ մարդկանց ոտները ընկնելով կբացատրեին, թե ինչ հրեշ է ընտրակաշառքը;

"Решаем мы": граждане у ворот НС
Сегодня с 11.30 у ворот Национального Собрания находились многочисленные граждане, которые выражали протест против голосования, проходящего в парламенте страны.
Напомним, что на сегодняшней внеочередной сессии НС должно было состояться голосование по соглашению “О купле-продаже акций ЗАО "АрмРосгазпром" и условиях его дальнейшей деятельности”, подписанного между правительствами Армении и России 2 декабря 2013 года в Ереване.
В результате голосования поднятием рук депутаты фракций Республиканской партии Армении и "Оринац еркир" ратифицировали документ, однако спустя некоторое время остальные четыре парламентские фракции заявили, что голосование прошло с нарушениями закона,следовательно не может сичтаться действительным.
Несмотря на установившиеся в Ереване "сибирские" морозы, граждане, ведущие борьбу против соглашения по газу, оставались у ворот НС несколько часов.