Ազգային ժողովը սկսեց աշխատանքները. ներկա էր նաեւ Գագիկ Ծառուկյանը
Այսօր ՀՀ օրհներգի ներքո սկսվեց հինգերորդ գումարման ազգային ժողովի նիստերի աշխատանքը: Պատգամավորները ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի առաջարկությամբ մեկ րոպե լռությամբ հարգեցին Ադրբեջանի դիվերսիայի զոհ դարձած զինծառայող Արմեն Հովհաննիսյանի հիշատակը:
Նշենք, որ ԱԺ են եկել գրեթե բոլոր պատգամավորները, նույնիսկ այնպիսի պատգամավորներ, որոնք տարին մեկ անգամ են գալիս: ԱԺ միջանցքում էին հավաքվել մի քանի թիկնապահներ, ինչից լրագրողները գլխի ընկան, որ խորհրդարան է եկել նաեւ ԲՀԿ խմբակցության ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանը:
Նիստի մեկնարկից րոպեներ առաջ նա դուրս եկավ իր համար նախատեսված սենյակից: Նա հրաժարվեց պատասխանել լրագրողների հարցերին, ասաց, որ բոլոր հարցերի պատասխանները կհնչեն  ԲՀԿ-ի համագումարի ընթացքում, որը լինելու է այս ամսվա ընթացքում:
«Նախ` բոլորիդ անցած տոները շնորհավորում եմ եւ ամենակարեւորը ես այսօր ոչ մի հարցի չեմ պատասխանելու»,-ասաց Գ. Ծառուկյանը:

Национальное Собрание РА возобновило работу. На заседание пришел также Гагик Царукян
С исполнения государственного гимна Армении сегодня начала работу очередная сессия Национального Собрания пятого созыва. По предложению спикера НС Овика Абрамяна депутаты минутой молчания почтили памятьпогибшего в результате азербайджанской диверсии военнослужащего Армена Ованнисяна.
Отметим, что на первое заседание пришли почти все депутаты, даже те из них, которые являются в парламент раз в год. В коридорах НС стояли несколько телохранителей, из чего журналисты  сделали вывод, что в парламент пришел также руководитель фракции “Процветающая Армения” Гагик Царукян.
Спустя несколько минут после начала заседания он вышел из предусмотренной для себя комнаты. Царукян отказался отвечать на вопросы журналистов, отметив, что все ответы прозвучат на съезде ППА, который состоится в этом месяце.
“Во-первых, всех поздравляю с прошедшими праздниками. И самое главное: сегодня я ни на один вопрос отвечать не буду”,- сказал Г.Царукян.