Հովիկ Աբրահամյան. «Հո մանկապարտեզ չի, խոսելու բան ունեք, գնացեք փողոցում խոսեք»
Այսօր պատգամավորները լավ տրամադրություն ունեն եւ ամենեւին էլ հետաքրքրված չեն, թե ինչ է քննարկվում Ազգային ժողովում: Նիստը սկսելուց րոպեներ անց Հովիկ Աբրահամյանը նկատողություն արեց ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Սպարտակ Մելիքյանին: «Պարոն Մելիքյան, ձեզ մեկ-մեկ ենք տեսնում, գալուց էլ խանգարում եք»,- ասաց ԱԺ նախագահը:
Դեռ խոսքը չէր ավարտել, աղմուկ լսեց այլ կողմից եւ ստիպված, գրիչը սեղանին հարվածելով, փորձեց սաստել նաեւ այդ պատգամավորներին, սակայն անօգուտ: Պատգամավորները շարունակում էին իրենց աղմուկով խանգարել ամբիոնից խոսողներին:
«Ես չեմ հասկանում ինչպես պետք է ասեմ, որ չի կարելի խանգարել նիստը: Հո մանկապարտեզ չի, խոսելու բան ունեք, գնացեք փողոցում խոսեք»,- ասաց Հովիկ Աբրահամյանը:

Овик Абрамян: “Это вам не детский сад, если вы хотите о чем-то поговорить, идите на улицу”
Сегодня депутаты пребывали в хорошем настроении, поэтому их абсолютно не интересовало, что обсуждается в Национальном Собрании. После несколько минут начала заседания спикер НС Овик Абрамян сделал замечание депутату-республиканцу Спартаку Меликяну: “Г-н Меликян, я вас вижу очень редко, а когда вы приходите, то мешаете”.
Не успел глава парламента высказать замечание одному депутату, как послышался шум с противоположной стороны зала. Овик Абрамян попытался призвать к порядку депутатов, но бесполезно. Парламентарии продолжали шуметь и мешать выступавшим с трибуны коллегам.
“Я не знаю, как мне еще объяснить, что нельзя мешать работе заседания. Это вам не детский сад, если вы хотите о чем-то поговорить, идите на улицу”,- сказал спикер.