Կուտակայինի դեմ բողոքի երթերը շարունակվում են (լուսանկարներ)
Չնայած հունվարի 24-ին ՀՀ սահմանադրական դատարանը կասեցրել է «Կուտակային կենսաթոշակների մասին» օրենքի որոշ հոդվածների կիրառումը մինչև գործի դատաքննության ավարտը, այնուամենայնիվ, այդ կասեցումը հանգեցրել է խառնաշփոթ իրավիճակի՝ առաջացնելով քաղաքացիների դժգոհությունը:
Այսօր բազմաթիվ քաղաքացիներ երթով անցան մի շարք պետական գերատեսչությունների կողքով` պատկան մարմիններին հորդորելու ճիշտ կատարել իրենց պարտականությունները:
Երթի միջոցով քաղաքացիները նաև կոչ էին անում բոլոր գործատուներին պահումներ չանել իրենց աշխատողների աշխատավարձերից, առավել ևս չփորձել ճնշել մարդկանց և ստիպել կուտակային ֆոնդ ընտրել:

Продолжаются акции протеста против пенсионной реформы (фото)
Несмотря на то, что 24 января Конституционный суд РА до завершения судебного рассмотрения иска по закону “О накопительной пенсии” приостановил действие некоторых статей закона, принятое решение привело к неразберихе, что вызвало недовольство граждан.
Сегодня многочисленные граждане организовали шествие, маршрут которого пролегал мимо зданий ряда государственных ведомств. Участники акции призвали компетентные органы надлежащим образом выполнять свои обязанности.
В ходе шествия звучали также призывы к работодателям не производить отчисления с заработной платы своих работников и не пытаться оказывать на них давление, требуя выбирать накопительные фонды.