Հրայր Թովմասյանը՝ Ռոբերտ Քոչարյանի մասին. «ինձ համար անհասկանալի է պախկված տեղից ժամանակ առ ժամանակ ինչ-որ բաներ ասելը»
Արդարադատության նախարարի պաշտոնակատար Հրայր Թովմասյանը համամիտ չէ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի երեկվա հարցազրույցում հնչեցրած հայտարարությանը, որ սահմանադրական բարեփոխումներն անհրաժեշտ չեն Հայաստանին: «Համաձայն չեմ երկրորդ նախագահի գնահատականների հետ: Վստահորեն կարող եմ ասել, որ դրա անհրաժեշտությունը կա՝ պայմանավորված այն իրավիճակով, որ ստեղծվել է երկրում»,-այսօր լրագրողների հետ զրույցում ասաց Հրայր Թովմասյանը:
Նա նշեց, թե մի շարք խնդիրներ կարելի է լուծել խորհրդարանական համակարգի միջոցով, ապա անդրադառնալով այն հանգամանքին, որ Ռոբերտ Քոչարյանը պարբերաբար ակտիվանում է, Հրայր Թովմասյանը նկատեց. «Ինձ համար որպես քաղաքական երևույթ անհասկանալի է պախկված տեղից ժամանակ առ ժամանակ ինչ-որ բաներ ասելը: Եթե քաղաքական հայտ կա ներկայացնելու, քաղաքական պրոցեսներին մասնակցելու, ապա դա պետք է անել բացահայտ: Անցել են այն ժամանակները, որ քողարկված, ժամանակ առ ժամանակ քայլեր էին կատարվում: Եթե դու պատրաստ ես քաղաքականություն վերադառնալ, ապա պետք է բացահայտ ասել այդ մասին, նշել, թե որոնք են քո ծրագրերը, և նման գործելաոճին վերջակետ դնել»: Մյուս հարցերին Հրայր Թովմասյանը հրաժարվեց պատասխանելուց:

Грайр Товмасян о Роберте Кочаряне: “Мне непонятно, когда, спрятавшись, время от времени что-то говорят”
И.о.министра юстиции Грайр Товмасян не согласен с заявлением, которое сделал в своем вчерашнем интервью второй президент РА Роберт Кочарян. Он, в частности, заявил, что в Армении нет необходимости в конституционных реформах. “Я не согласен с оценками второго президента. Могу с уверенностью сказать, что необходимость в этом есть, что обусловлено сложившейся в стране ситуацией”,- сказал сегодня на пресс-конференции Грайр Товмасян.
Он отметил, что ряд проблем можно решить посредством парламентской системы. Затем, касаясь того обстоятельства, что Роберт Кочарян периодически активизируется, и.о.министра заметил: “Мне непонятно, когда, спрятавшись, время от времени что-то говорят. Если есть желание представить заявку на участие в политических процессах, то делать это надо открыто. Если ты готов вернуться в политику, то надо открыто сказать об этом, сообщить, какие у тебя программы, и положить конец подобным методам действий”.