Բողոքի ցույց Սևանից հավելյալ ջուր վերցնելու դեմ
«S.O.S. Սևան» նախաձեռնությունն ԱԺ դարպասների մոտ բողոքի ցույց էր անում` պատգամավորներին կոչ անելով դեմ քվեարկել «Սևանա լճից 5 տարով տարեկան 70 մլն խմ հավելյալ ջրառ թույլատրելու օրինագծին»:
Նախաձեռնուության կարծիքով, հնարավոր է, որ Սևանից վերցված հսկայածավալ քանակներով ջուրը ծառայի հավելյալ էլեկտրաէներգիա ստանալու, Սևանի ափին բազմաթիվ հյուրանոցներ և տներ պահպանելու համար. շահարկելով գյուղացու կարիքը, իսկ իրականում ոմանց բիզնես շահերը 5 տարով երաշխավորելու համար, կառավարությունը Սևանի ջրառը 170 մլն խմ փորձում է հասցնել 240 մլն խմ։

Акция протеста против дополнительных попусков воды из Севана
Инициатива “S.O.S. Севан” провела перед зданием Национального Собрания акцию протеста, призвав депутатов проголосовать против законопроекта, разрешающего в течение 5 лет забирать из озера Севана дополнительно 70 млн кубометров воды.
По мнению членов инициативы, огромные объемы попусков воды из Севана, возможно, преследуют цель получить дополнительную электроэнергию, сохранить построенные на берегу озера многочисленные гостиницы и дома. В качестве основной причины называют удовлетворение нужд крестьян, но на самом деле этим решением хотят гарантировать на 5 лет бизнес определенных лиц. Правительство пытается довести объемы попусков воды из Севана до 240 млн кубометров против прежних 170 млн кубометров.