Աճուրդի է հանվել մարզահամերգային համալիրը
ՀՀ արդարադատության նախարարության Դատական ակտերի հարկադիր ծառայությունը աճուրդի է հանել մարզահամերգային համալիրը: Համալիրի մեկնարկային գինն է 19.35 մլրդ դրամ (մոտ 48 մլն դոլար): Աճուրդի հայտարարության մեջ նշվել է, որ համալիրը հանդիսանում է գրավի առարկա:
Հիշեցնենք, որ մարզահամերգային համալիրը 2005 թ. վաճառվել է Մուրադյան եղբայրներին, որոնցից Մուրադ Մուրադյանը Իրաքում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպանն է 2010 թվականից: Նա նաև հանդիսանում է ԲԱՄՕ ընկերության հիմնադիրը, որին էլ 2005 թ. վաճառվել է Մարզահամերգային համալիրը: ՀՀ կառավարության որոշմամբ՝ համալիրը վաճառվեց 5.7 մլն դոլարով, սակայն ԲԱՄՕ-ն պարտավորվեց 7-9 մլն դոլարի ներդրումներ իրականացնել:
Սակայն այնուհետ համալիրը գրավ է դրվում՝ Մուրադյան եղբայրների մեկ այլ ընկերության անունով վարկ վերցնելու համար, ինչի արդյունքում համալիրը փաստացի անցնում է ՀՀ պաշտպանության նախարարության տնօրինության ներքո:

Karen Demirchyan Sports and Concerts Complex Put Up For Sale
The Judicial Acts Compulsory Enforcement Service of the RA Ministry of Justice has put on the auction block [AM] the Karen Demirchyan Sports and Concerts Complex. The starting bid for the historic building is 19.35 billion AMD (about $48 million USD). The bid notice states that the sport and concert complex is loan collateral.
The Karen Demirchyan Sports and Concerts Complex was sold to the Muradyan brothers in 2005, of whom Murad Muradyan has been Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Armenia to Iraq since 2010. He is also the founder of the company BAMO. By a decision of the Armenian government, the sport and concert complex was sold for $5.7 million, but BAMO was obligated to make $7–9 million investments.
However, the sport and concert complex is put up as collateral so that the Muradyan brothers can take out a loan in the name of another company, as a result of which the building passes over to the management of the RA Ministry of Defense.