«Նաիրիտի» տնօրենն ազատվել է պաշտոնից
Հովհաննես Հախինյանն ազատվել է տնօրենի պաշտոնից: «Նաիրիտի» նոր տնօրենի անունը դեռևս չի հրապարակվում, սակայն գործարանի «Հետքի» աղբյուրը նշում է, որ Հ. Հախինյանի փոխարեն նշանակվել է արտադրության գծով փոխտնօրեն Ռուբիկ Սաղաթելյանը:
Այս տեղեկությունը փորձեցինք ճշտել «Նաիրիտ գործարանի» մամուլի խոսնակ Անուշ Հարությունյանից: Վերջինս արձակուրդի մեջ էր և ասաց, որ ոչնչից տեղյակ չէ:
«Նաիրիտի» մեր աղբյուրը նաև հայտնում է, որ էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարար Երվանդ Զախարյանի նշանակումից հետո տնօրենի և նոր նախարարի «շփումը չի ստացվել»:
Այսօրվա նիստին մասնակցել է նաև գործարանի նախկին տնօրեն Վահան Մելքոնյանը, ով շարունակում է մնալ գործարանի բաժնետերերի խորհրդի նախագահ:

According to a Hetq source, Nairit stockholders met and voted today to dismiss Hovhannes Hakhinyan as the director of the financially strapped rubber plant, replacing him with Ruben Saghatelyan, the current production division deputy director.
Hetq attempted to confirm this news with Nairit press spokesperson Anoush Haroutyunyan. She is currently on vacation and said she knew nothing on the matter.
Also at today’s stockholder meeting, according to our source, was former Nairit director Vahan Melkonyan who continues to serve as the president of the stockholders’ board.