Բողոքի երթ Ալեք Ենիգոմշյանի համար (լուսանկարներ)
Բազամաթիվ քաղաքացիներ այսօր երթով անցան ՀՀ ոստիկանության, Ազգային անվտանգության և Դատախազության շենքերի մոտով՝ պահանջելով պատասխանատվության ենթարկել հոկտեմբերի 19-ին Ալեք Ենիգոմշյանին պատահած միջադեպի մասնակից ոստիկաններին:
Նախախորհդարանն այս առիթով հայտարարություն էր տարածել, որտեղ դատապարտում էր ոստիկանության գործողությունները:
Երթի մասնակիցները ոստիկանության շենքի մոտ հանդիպեցին ոստիկանության հասարակության հետ կապերի և լրատվության բաժնի պետ Աշոտ Ահարոնյանին, ով ասաց, որ ոստիկանապետի հրամանով այժմ կատարվում է ծառայողական քննություն, սակայն բողոքի երթի դուրս եկած քաղաքացիներն իրենց անվստահությունը հայտնեցին այդ առիթով՝ ասելով որ սա առաջին դեպքը չէ երբ ոստիկանության աշխատակիցները պատասխանատվություն չեն կրում նմանատիպ արարքների համար:

Шествие в защиту Алека Енигомшяна (фото)
Сегодня многочисленные граждане приняли участие в шествии к зданиям Полиции, Службы национальной безопасности и Генпрокуратуры РА. Участники акции требовали привлечь к ответственности полицейских, причастных к инциденту с Алеком Енигомшяном.
В связи с произошедшем “Предпарламент” выступил с заявлением, в котором осудил действия полицейских.
У здания Полиции участники шествия встретились с начальником отдела связей с общественностью и информации Ашотом Агароняном, который сообщил, что по приказу начальника Полиции проводится служебное расследование. Однако участники шествия выразили свое недоверие к этим действиям, заявив, что это не первый случай, когда сотрудники полиции не привлекаются к ответственности за подобные поступки.