Քաղաքային և մարզային իշխանություններն աջակցելու են վթարից տուժածների ընտանիքներին
Նոյեմբերի 10-ին Գյումրի-Երևան մայրուղու Հոռոմի խաչմերուկի հատվածում տեղի ունեցած ողբերգական ավտովթարից տուժածների ընտանիքներին աջակցություն կցուցաբերեն մարզային և քաղաքային իշխանությունները: Շիրակի մարզպետարանի առողջապահության և սոցիալական ապահովության վարչությունից «Հետքին» հայտնեցին, որ Գյումրի բժշկական կենտրոնում բուժում ստացող անձանց ծախսային մասը հոգալու է պետպատվերի շրջանակներում:
Գյումրու քաղաքապետարանը ևս հոգալու է տուժածների բուժման ծախսը՝ յուրաքանչյուրին համայնքային բյուջեից տրամադրելով գումար` 200-300 հազար դրամի սահմաններում: Քաղաքապետարանից «Հետք»-ին հայտնեցին, որ գումարի կոնկրետ չափը կհաստատվի ավագանու առաջիկա նիստում: Գյումրու քաղաքապետարանը աջակցելու է նաև զոհվածների ընտանիքներին՝ թաղման ծախսերը հոգալու միջոցով:

Власти Гюмри и Ширакской области окажут помощь семьям пострадавших в крупном ДТП
Власти Гюмри и Ширакской области окажут помощь семьям пострадавших в трагической автокатастрофе, произошедшей 10 ноября на автотрассе Гюмри-Ереван. В управлении здравоохранения и социальной защиты администрации Ширакской области Hetq.am сообщили, что лечение пострадавших в ДТП в гюмрийском медцентре будет осуществляться в рамках госзаказа.
Расходы на лечение оплатит также мэрия Гюмри, которая из общинного бюджета выделит каждому пострадавшему 200-300 тысяч драмов. Помощь семьям погибших будет оказана и в вопросе организации похорон.