ԼՂՀ ՊՆ. «Ուղղաթիռի անկման վայրը գտնվում է հայ դիրքապահների մշտական վերահսկողության տակ»
Վերջին շրջանում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի ողջ երկարությամբ շեշտակիորեն աճել են հակառակորդի կողմից իրականացվող հրադադարի ռեժիմի խախտումները:
Ինչպես հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը, առավել ինտենսիվ կրակահերթեր են արձանագրվում հատկապես ս.թ. նոյեմբերի 12-ին շփման գծի արևելյան հատվածում՝ թշնամու կողմից խփված հայկական ուղղաթիռի անկման վայրի ուղղությամբ: Միայն նոյեմբերի 20-ի լույս 21-ի գիշերը նշված հատվածում ադրբեջանական բանակը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զենքերից հրադադարի ռեժիմը խախտել է շուրջ 190 անգամ, որից 8-ի դեպքում՝ նռնականետից և խոշոր տրամաչափի այլ զինատեսակներից:
ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայության հաղորդմամբ` ՊԲ առաջապահ ուժերի կողմից ձեռնարկվել և ձեռնարկվում են բոլոր անհրաժեշտ միջոցները՝ թույլ չտալու հակառակորդին մոտենալ ուղղաթիռի անկման վայրին: Ներկա դրությամբ, ինչպես ուղղաթիռի անկման վայրը, այնպես էլ ողջ առաջնագիծը գտնվում է հայ դիրքապահների մշտական վերահսկողության տակ:

Минобороны НКР: “Место падения вертолета находится под постоянным контролем армянских сил”
В последнее время вдоль всей линии соприкосновения армянских и азербайджанских войск резко возросло число нарушений перемирия со стороны противника.
Как сообщает пресс-служба Минобороны НКР, наиболее интенсивная стрельба была зафиксирована 12 ноября на восточном участке линии соприкосновения, в направлении сбитого противником армянского вертолета. Только в ночь с 20-го на 21-е ноября азербайджанская армия нарушила режим перемирия из различного вида стрелкового оружия более 190 раз, из них в восьми случаях – из гранатометов и других видов крупнокалиберного оружия.
Передовыми подразделениями Армии обороны НКР были приняты и принимаются все необходимые меры для недопущения приближения противника к месту падения вертолета.
В настоящее время место падения вертолета, а также весь периметр линии соприкосновения находятся под постоянным контролем армянских сил.