Սփյուռքահայ բարերարը կով է նվիրել Ադելինայի ընտանիքին
«Հետքի» «Դպրոց չհաճախած 17-ամյա Ադելինան երազում է ոստիկան դառնալ» հոդվածի հրապարակումից հետո սփյուռքահայ բարերար Մարալ Անջարգոլյանը ցանկություն է հայտնել օգնել Խաչիկյանների ընտանիքին: Վերջինս ընտանիքի համար կով է գնել, որպեսզի ընտանիքը կարողանա ունենալ իր կայուն եկամուտը: Ադելինայի եղբայրը՝ Ոսկանը դեռ չի հասցրել ավարտին հասցնել անասնագոմի բարեկարգման աշխատանքները: Նա խնդրել է հարևանին, որ կովը ձմռանը պահեն նրա անսանգոմում մինչև իրենց անասնագոմը պատրաստ կլինի: Կովը այս պահին կաթնատու չէ, որովհետև ձմռանը ծնելու է:
Մարալ Անջարգոլյան
ԱՄՆ-ում բնակվող Մարալ Անջարգոլյանը Հայաստանում բարեգործական աշխատանքն իրականացրել է «Ընտանիք և համայնք» բարեգործական ՀԿ-ի հետ համագործակցությամբ:
Ադելինային օգնելու ցանկություն է հայտնել նաև «Օրրան» բարեգործական ՀԿ-ն: Կազմակերպությունը վճարելու է Ադելինայի ուսման վարձը: Այս շաբաթվանից Ադելինան երեք ամիս գնալու է վարսավիրության դասընթացների Նոյեմբերյան քաղաքում: Դասընթացի ավարտից հետո ՀԿ-ն Ադելինայի համար գնելու է նաև անհրաժեշտ գործիքները:

Благотворитель из диаспоры подарила семье Аделины корову
После публикации Hetq.am статьи “Не посещавшая школу 17-летняя Аделина мечтает стать полицейским” благотворитель из диаспоры Марал Анджарголян выразила желание помочь семье Хачикянов. Она купила для них корову, чтобы семья могла иметь стабильный доход. Брат Аделины Воскан не успел отремонтировать хлев, поэтому попросил соседа, чтобы корова перезимовала у него, пока он закончит строительные работы. В настоящий момент корова не дает молока, так как зимой должна отелиться.
Проживающая в США Марал Анджарголян осуществила благотворительную акцию в сотрудничестве с благотворительной общественной органиазцией “Семья и община”.
Оказать помощь Аделине вызвалась и другая благотворительная организация – “Орран”, которая внесет плату за обучение девушки. На этой неделе Аделина начнет посещать трехмесячные курсы парикмахеров в городе Ноемберяне, по окончании которых организация приобретет для нее также необходимые инструменты.