Հրկիզել են «100-ամյակը առանց ռեժիմի» շարժման անդամների մեքենաները
Վերջին 24 ժամվա ընթացքում հրկիզել են Հիմնադիր խորհրդարանի պատգամավորության թեկնածուներ Շահեն Պողոսյանի, Վարդան Հակոբյանի, Վարուժան Ավետիսյանի և Սուսաննա Մելքոնյանի ավտոմեքենաները, ինչպես նաև փորձել են հրկիզել Հիմնադիր խորհրդարանի պատգամավորության թեկնածու Կարո Եղնուկյանի ավտոմեքենան: Այս մասին հայտնում են «100-ամյակը առանց ռեժիմի» հայտարարության մեջ:
Շարժման անդամները նշում են, որ ավտոմեքենաները հրկիզելու հիմնական հանգամանքն այն է, որ դրանք մասնակցել են «100-ամյակը առանց ռեժիմի» իրազեկման ավտոերթերին:
Այս դեպքերի առթիվ Շարժումը կազմակերպում է մամուլի ասուլիս, որի ընթացքում կտեղեկացնի իր դիրքորոշման և մանրամասների վերաբերյալ: Ասուլիսը տեղի կունենա այսօր, նոյեմբերի 27-ին, ժամը 14:00-ին, ՀՀ Ոստիկանության շենքի մոտ:

Подожжены машины членов движения “100-летие без режима”
В течение последних 24 часов были подожжены автомобили кандидатов в депутаты Учредительного парламента Шагена Погосяна, Вардана Акопяна, Варужана Аветисяна и Сусанны Мелконян. Была также предпринята попытка поджечь автомобиль кандидата в депутаты Учредительного парламента Каро Ехнукяна. Об этом говорится в заявлении движения “100-летие без режима”.
Члены движения отмечают, что основной причиной поджогов является их участие в оповещающем автопробеге.
В связи с этим движение “100-летие без режима” организует пресс-конференцию, на которой представит детали произошедшего и свою позицию. Пресс-конференция состоится 27 ноября в 14.00 перед зданием Полиции РА.